Ogłoszenia parafialne

XVI Niedziela Zwykła 23 lipca 2023 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi; we wtorek – św. św. Jakuba Apostoła; w środę - wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W sobotę – wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza. Tych świętych prosimy w tym tygodniu o opiekę i wstawiennictwo u Boga w naszych intencjach.

2.      Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Proponujemy tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Trwajcie w miłości!” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.  

3.      W naszej parafii w sierpniu zatrzymuje się Piesza Pielgrzymka Zamojsko – Lubaczowska na Jasną Górę. Wraz z organizatorami bardzo prosimy o przyjęcie pielgrzymów na nocleg do naszych domów 10 sierpnia.   Dla sprawnego rozlokowania pątników zgłośmy już teraz
w zakrystii nasz adres i nr telefonu oraz ilość osób, które chcemy przenocować. Okażmy serce ludziom zmęczonym drogą, a oni będą modlić się za nas w pielgrzymce na Jasną Górę.

4.      W sobotę o godz. 6.30 z parkingu parafialnego wyjeżdża na Jasną Górę pielgrzymka autokarowa z naszej parafii. Są jeszcze wolne miejsca, serdecznie zapraszamy do wspólnego wyjazdu do Częstochowy. Zapisy w zakrystii.                         

5.      Dzieciom i młodzieży wypoczywającej na wakacjach oraz wszystkim korzystającym z urlopów, życzymy opieki Bożej. Przypominamy, aby w wakacje nie zaniedbać niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwy. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

6.      Teraz, przyzywając pomocy Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, poświęcimy samochody i wszelkie inne środki lokomocji. Prosimy, aby kierowcy po zakończeniu Mszy świętej, zatrzymali się przy swoich pojazdach, oczekując na przyjście kapłana ze święconą wodą. Każdy kierowca otrzyma poświęconą pamiątkę z wizerunkiem
św. Krzysztofa. Przy tej okazji kierowcy będą mogli złożyć dobrowolną ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy, którzy głosząc Chrystusa, prowadzą jednocześnie ośrodki zdrowia, szpitale i apteki. Wspierają rozwój szkół i przedszkoli, aby zapewnić najuboższym dzieciom dostęp do edukacji i dać możliwość zdobycia jakiegoś zawodu. Aby dotrzeć do placówek misyjnych, misjonarze potrzebują środków transportu: samochodów terenowych, ambulansów, motocykli, rowerów, łodzi motorowych. Przypomnijmy, z zeszłorocznych ofiar kierowców polskich zostały zakupione 844 pojazdy w 28 krajach świata, najwięcej w Afryce i Ameryce Łacińskiej: 41 samochodów, w tym 4 ambulanse do szpitali misyjnych,  42 motocykle, 1 łódź motorowa, 1 quad, 310 rowerów dla katechistów i uczniów w Afryce, oraz 447 wózków dla niepełnosprawnych. Za każdą ofiarę złożoną przy poświęceniu pojazdów, w imieniu polskich misjonarzy, składamy serdeczne Bóg zapłać.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...