Ogłoszenia parafialne

XVII Niedziela Zwykła 30 lipca 2023r.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana; we wtorek - św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa, doktora Kościoła; w piątek - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana. Tym świętym polecamy w tym tygodniu nas samych, nasze rodziny i całą parafię.
 2. W czwartek – pierwszy miesiąca - na Mszy św. o godz.18.00, będziemy się modlić o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, szczególnie
  z naszej parafii.
 3. W piątek – pierwszy miesiąca - zapraszamy do Komunii świętej wynagradzającej sprawiedliwości Bożej za grzechy nasze i całego świata. Ze spowiedzi świętej można skorzystać rano w godz. 6.30 – 7.30 lub wieczorem w godz. 17.30 – 18.30. W przyszły piątek proponujemy też wyjazd na Jasną Górę na nocne czuwanie przy cudownym obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej. Wyjazd będzie 4 sierpnia o godz. 18.30 z parkingu parafialnego. Zapisy w zakrystii.
 4. W sobotę – pierwszą miesiąca - zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17.30. Udział w Nabożeństwie pięciu pierwszych sobót miesiąca i przyjęcie w tym czasie Komunii św. wynagradzającej za grzechy przeciwko Niepokalanej Matce naszego Zbawiciela, związane jest z obietnicą otrzymania wielu łask od Boga.
 5. W przyszłą niedzielę wyrusza z Wiślicy 42 Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w tym pielgrzymowaniu. Jeżeli z różnych względów nie możemy dołączyć do pielgrzymów, to możemy im duchowo towarzyszyć przez modlitwę i słuchanie transmisji z pielgrzymki w radiu eM.
  W zakrystii możemy odebrać legitymację Grupy Duchowej. Opiekunem tej grupy jest ks. Damian, któremu możemy też powierzyć nasze intencje, w których pielgrzymi będą się modlić każdego dnia.
 6. Proponujemy też udział w ostatnim etapie Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę 13 sierpnia, w niedzielę. Wcześnie rano wyjedziemy autokarem do Mstowa pod Częstochową, gdzie dołączymy do pielgrzymów i przechodząc ostatni etap - liczący 16 km - wejdziemy na Jasną Górę. Zapisy do tej formy udziału w pieszej pielgrzymce prowadzimy w zakrystii.
 7. Rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do podjęcia w jakiejś formie postanowienia powstrzymania się od picia alkoholu, by taką ofiarą wybłagać pogrążonym w nałogu alkoholowym łaskę życia w trzeźwości. Na stoliku przed amboną leży „Księga Abstynencji”. Zapiszmy
  w niej nasze postanowienia.
 8. Ponawiamy serdeczna prośbę o przyjęcie pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Zamojsko-Lubaczowskiej, która 10 sierpnia br. dotrze do Jędrzejowa. W związku z tym bardzo prosimy rodziny z naszej parafii o podanie w zakrystii adresu, nr tel. i ilości osób, które możemy przenocować. Okażmy miłosierdzie ludziom utrudzonym wielogodzinnym pielgrzymowaniem do Pani Jasnogórskiej.
 9. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Proponujemy tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Trwajcie w miłości!” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 10. Wobec braku zainteresowania używaną odzieżą, zakończyliśmy możliwość jej wydawania, zarówno w Caritasie jak i w salce przy kościele. W związku z tym prosimy aby takiej odzieży nie przy nosić już więcej do Caritasu i na schody przed salką przy kościele.
 11. Wszystkim drogim Parafianom i miłym Gościom życzy w nowym tygodniu obfitych łask Bożych!

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Facebook

Proszę czekać. Trwa ładowanie wpisów...