Aktualności

Trzej Królowie jadą...

W naszej Parafii kolejny raz Orszak Trzech Króli rozpoczął się Mszą św. o godz. 12.00, którą sprawował ks. Dziekan Leszek Sztandera  Uczniowie SKC z I Liceum Ogólnokształcącego przygotowali oprawę liturgiczną. Bezpośrednio po Eucharystii młodzież przedstawiła krótkie Jasełka. Wszyscy obecni w kościele młodzież i dzieci z radością włączyli się we wspólne świętowanie i kolędowanie składając pokłon Dzieciątku i dziękując za Jego obecność w historii człowieka. Orszak wzbogaciła nasza Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą p. Roberta Pełki oraz Zespół Wokalno-Instrumentalny „ Rejowiacy”. Wszyscy wspaniale się bawili. Dziękujemy s. M. Natanie Kasprzyk i p. Agacie Prusickiej za przygotowanie. Niech Bóg będzie za wszystko uwielbiony.

Więcej zdjęć w naszej galerii: Orszak Trzech Króli 6.I.2019.

Wizyta św. Mikołaja

W tym roku już 5 grudnia środę po Roratach o godz. 17:00 do naszego kościoła przybył oczekiwany przez wszystkie dzieci św. Mikołaj. Upragniony gość wszedł  przez główne drzwi w asyście naszych lektorów, dzwoniących dzwonkami. Po dotarciu w okolice ołtarza św. Mikołaj zajął miejsce na tronie i najpierw trochę opowiedział o sobie, a następnie przypomniał dzieciom i wszystkim zgromadzonym w kościele, że trzeba robić wszystko, by dojść do nieba.

Dzień Seminaryjny i nowi ministranci

W  niedzielę 25 listopada przeżywaliśmy w naszej parafii Dzień Seminaryjny. W tym dniu przybyli do nas przedstawiciele Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach: Ks. Rektor Paweł Tambor, diakon Marek Zawadzki i alumn Piotr Dudkiewicz.  Przez cały dzień nasi goście wspólnie z nami modlili się o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, aby nigdy nie zabrakło „robotników na żniwie Pańskim”.

Uroczystości Dnia Patrona

„Wszyscy ojcowie nasi, co od początku świata żyli i w proch się rozsypali złączyli popioły swoje z tą ziemią. Ziemia jest więc jakoby ciałem spokrewniona z nami.” błogosławiony Edmund Bojanowski

dlatego według  Edmunda miłość Ojczyzny to realizacja miłości Boga i bliźniego, to droga świętości.

Noc Świętych

W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, czyli 31 października br., po raz kolejny w naszej parafii odbyła się Noc Świętych. Spotkanie modlitewne rozpoczęło się nabożeństwem różańcowym i  Mszą Świętą. Uroczyste wejście Korowodu Świętych do kościoła rozpoczęło modlitewne czuwanie.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem