Aktualności

Previous Next

UCZESTNICZYLIŚMY W DIECEZJALNYM DNIU MŁODZIEŻY

W sobotę, 13 kwietnia 2019 r. w wigilię Niedzieli Palmowej - 10 osobowa grupa młodzieży wraz z ks. Mateuszem uczestniczyła w Diecezjalnym Dniu Młodzieży, przeżywanym pod hasłem "Żyję nie na próbę". Spotkanie odbyło się w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył biskup Jan Piotrowski.
Po zakończeniu Eucharystii mogliśmy wysłuchać świadectwa wiary Wojciecha Niemczyka aktora Teatru im. Stefana Żeromskiego. Spotkanie zakończyło się występem zespołu "Jak najbardziej", który głosi Słowo Boże muzyką.

Droga Krzyżowa ulicami Jędrzejowa

W piątek przed Niedzielą Palmową Jędrzejowianie przeszli w gwiaździstej Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Duszpasterze trzech miejskich parafii poprowadzili nabożeństwo wychodząc z jędrzejowskich świątyń i zdążając w stronę kapliczki przy ulicy 11 Listopada, gdzie miała miejsce ostatnia stacja, kazanie pasyjne i błogosławieństwo.

Rozważania podczas Drogi Krzyżowej poprowadził  Ks. Dziekan Leszek Sztandera, który wygłosił również kazanie pasyjne do wiernych wszystkich trzech parafii.

Więcej zdjęć w naszej galerii: Droga Krzyżowa ulicami Jędrzejowa.

Previous Next

Imieniny naszej Zakrystianki - siostry Balbiny

W naszej Parafii kolejny powód do wspólnego świętowania! Swoje imieniny obchodzi nasza Kochana S. M. Balbina. Przedstawiciele poszczególnych wspólnot złożyli życzenia., dziękując za ofiarną służbę dla Parafii. Życząc, aby Dobry Bóg wspierał we wszystkich poczynaniach, by były zawsze na chwałę Bożą. Niech Święci Patronowie, do których dziś dołącza się Bł. Edmund Bojanowski, wypraszają potrzebne łaski, zdrowie i pomagają kroczyć prostą drogą do świętości. Szczęść Boże!

Previous Next

W codziennym zabieganiu, czasem zapominamy o najważniejszym powołaniu - powołaniu do świętości. Kościół zachęca nas, abyśmy poważnie się zastanowili nad tym, dokąd zmierzamy? Wielki Post który kieruje naszą uwagę na bolesną mękę  Jezusa jest okazją do refleksji nad własnym życiem. Szczególną do tego pomoc stanowi nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na które serdecznie zapraszamy.

Previous Next

Z życia Radia Maryja

W każdą I niedziele  miesiąca spotkania w salce katechetycznej o godz. 16.00.
Co robimy?
Modlimy się , rozważamy Słowo Boże, rozmawiamy na różne tematy np. dla kogo żyję!, czy łatwo kochać w codzienności?, co robić aby pogłębić swoja wiarę?

Trzej Królowie jadą...

W naszej Parafii kolejny raz Orszak Trzech Króli rozpoczął się Mszą św. o godz. 12.00, którą sprawował ks. Dziekan Leszek Sztandera  Uczniowie SKC z I Liceum Ogólnokształcącego przygotowali oprawę liturgiczną. Bezpośrednio po Eucharystii młodzież przedstawiła krótkie Jasełka. Wszyscy obecni w kościele młodzież i dzieci z radością włączyli się we wspólne świętowanie i kolędowanie składając pokłon Dzieciątku i dziękując za Jego obecność w historii człowieka. Orszak wzbogaciła nasza Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą p. Roberta Pełki oraz Zespół Wokalno-Instrumentalny „ Rejowiacy”. Wszyscy wspaniale się bawili. Dziękujemy s. M. Natanie Kasprzyk i p. Agacie Prusickiej za przygotowanie. Niech Bóg będzie za wszystko uwielbiony.

Więcej zdjęć w naszej galerii: Orszak Trzech Króli 6.I.2019.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem