Aktualności

Wizytacja kanoniczna

16 czerwca 2019 roku w naszej parafii przeżywaliśmy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu naszą Parafię odwiedził również Ksiądz Biskup Jan Piotrowski w ramach Wizytacji kanonicznej parafii. Ksiądz Biskup ordynariusz w tym dniu udzielił naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania, spotkał się z grupami parafialnymi, oraz odwiedził Kaplice i Cmentarz.

Zapraszamy - Wizytacja kanoniczna

Boże Ciało 2019

W czwartek, 20 czerwca 2019 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

O godz. 10.30 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia po której  wyruszyliśmy w procesji do czterech ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców Jędrzejowa.

Program Wizytacji Kanonicznej

Program Wizytacji Kanonicznej
Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego
w Parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie dnia 16 czerwca 2019 roku

W najbliższa niedzielę, 16 czerwca 2019 roku, podczas Odpustu Parafialnego, odbędzie się w naszej parafii Wizytacja Kanoniczna ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego. Taka wizytacja odbywa się co pięć lat.

Święcenia Diakonatu

Nasz kleryk Michał Bieroński wraz z 15 innymi alumnami przyjął z rąk Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego święcenia diakonatu. Uroczystość miała miejsce w sobotę, 11 maja 2019 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Previous Next

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 10:30 odbyło się wręczenie pamiątkowych upominków, wszystkim dzieciom, uczestniczącym w czwartkowych Drogach Krzyżowych w okresie Wielkiego Postu. Dzieciom gratulujemy chęci uczestnictwa w ostatniej drodze Jezusa na Golgotę, gdzie z miłości do każdego z Nas oddał swoje życie. Składamy również wyrazy głębokiego uznania dla rodziców i życzymy owocnego przekazywania wiary swoim dzieciom.

Rezurekcja 2019

W poranek wielkanocny, 21 kwietnia 2019 r. bijące dzwony oznajmiły nam, że Chrystus zmartwychwstał! Procesję rezurekcyjną, która tradycyjnie okrążyła kościół trzy razy, poprowadził ks. Bartosz Michta.

Więcej zdjęć w naszej galerii: Rezurekcja 2019.

Wigilia Paschalna

Wielka Sobota jest dniem czuwania modlitewnego przy Grobie Pańskim. O godz. 19.00 rozpoczęła się najważniejsza celebracja Roku Liturgicznego – Wigilia Paschalna, której przewodniczył ks. kan. Leszek Sztandera.

Wielka Sobota 2019

Wielka Sobota jest dniem czuwania modlitewnego przy Grobie Pańskim. W naszym kościele odbywało się w godzinach przedpołudniowych błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.

Więcej zdjęć w naszej galerii: Wielka Sobota 2019.

Wielki Piątek 2019

W Wielki Piątek, Kościół wspomina mękę i śmierć Chrystusa. Od najdawniejszych czasów w tym dniu nie odprawia się Mszy św. Jest to dzień postu ścisłego i umartwienia.

W naszym kościele przed rozpoczęciem Liturgii Wielkiego Piątku została odprawiona Droga Krzyżowa, której przewodniczył ks. Jacek Godzisz. Liturgia Wielkiego Piątku rozpoczęła się w ciszy. Główny celebrans – Ks. Dziekan Leszek Sztandera po dojściu do ołtarza upadł na twarz w geście uniżenia się człowieka oraz smutku i bólu Kościoła. W poszczególne części Liturgii Wielkiego Piątku: Liturgię Słowa, Modlitwę Powszechną, Adorację Krzyża i Komunię Świętą wprowadzały nas komentarze czytane przez lektora.

Previous Next

Bóg dał nam siłę, zdolności i czas, byśmy byli wierni temu posłannictwu! W niedzielę dn. 14.04.2019 odbyło się wspólne spotkanie wspólnoty Misjonarzy Oblatów i Radia Maryja. Po powitaniu i modlitwie przyszedł czas na zapoznanie się, a także poznanie krótkiej historii życia św. Eugeniusza de Mazenoda i Jego apostolskiego zapału. Natomiast Maryja spod krzyża uczyła nas jak być świadkiem wierności i wytrwałości w codziennym życiu. Pod koniec spotkania każdy z obecnych zawierzył Jej całe swoje życie, rodzinę, Parafię i naszą Ojczyznę. Dziękujemy Wam kochani Członkowie za Wasze zaangażowanie, troskę, cierpienie i modlitwę. Dobrze, że jesteście.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem