Aktualności

Program Wizytacji Kanonicznej

Program Wizytacji Kanonicznej
Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego
w Parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie dnia 16 czerwca 2019 roku

W najbliższa niedzielę, 16 czerwca 2019 roku, podczas Odpustu Parafialnego, odbędzie się w naszej parafii Wizytacja Kanoniczna ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego. Taka wizytacja odbywa się co pięć lat.

Święcenia Diakonatu

Nasz kleryk Michał Bieroński wraz z 15 innymi alumnami przyjął z rąk Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego święcenia diakonatu. Uroczystość miała miejsce w sobotę, 11 maja 2019 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Previous Next

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 10:30 odbyło się wręczenie pamiątkowych upominków, wszystkim dzieciom, uczestniczącym w czwartkowych Drogach Krzyżowych w okresie Wielkiego Postu. Dzieciom gratulujemy chęci uczestnictwa w ostatniej drodze Jezusa na Golgotę, gdzie z miłości do każdego z Nas oddał swoje życie. Składamy również wyrazy głębokiego uznania dla rodziców i życzymy owocnego przekazywania wiary swoim dzieciom.

Rezurekcja 2019

W poranek wielkanocny, 21 kwietnia 2019 r. bijące dzwony oznajmiły nam, że Chrystus zmartwychwstał! Procesję rezurekcyjną, która tradycyjnie okrążyła kościół trzy razy, poprowadził ks. Bartosz Michta.

Więcej zdjęć w naszej galerii: Rezurekcja 2019.

Wigilia Paschalna

Wielka Sobota jest dniem czuwania modlitewnego przy Grobie Pańskim. O godz. 19.00 rozpoczęła się najważniejsza celebracja Roku Liturgicznego – Wigilia Paschalna, której przewodniczył ks. kan. Leszek Sztandera.

Wielka Sobota 2019

Wielka Sobota jest dniem czuwania modlitewnego przy Grobie Pańskim. W naszym kościele odbywało się w godzinach przedpołudniowych błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.

Więcej zdjęć w naszej galerii: Wielka Sobota 2019.

Wielki Piątek 2019

W Wielki Piątek, Kościół wspomina mękę i śmierć Chrystusa. Od najdawniejszych czasów w tym dniu nie odprawia się Mszy św. Jest to dzień postu ścisłego i umartwienia.

W naszym kościele przed rozpoczęciem Liturgii Wielkiego Piątku została odprawiona Droga Krzyżowa, której przewodniczył ks. Jacek Godzisz. Liturgia Wielkiego Piątku rozpoczęła się w ciszy. Główny celebrans – Ks. Dziekan Leszek Sztandera po dojściu do ołtarza upadł na twarz w geście uniżenia się człowieka oraz smutku i bólu Kościoła. W poszczególne części Liturgii Wielkiego Piątku: Liturgię Słowa, Modlitwę Powszechną, Adorację Krzyża i Komunię Świętą wprowadzały nas komentarze czytane przez lektora.

Previous Next

Bóg dał nam siłę, zdolności i czas, byśmy byli wierni temu posłannictwu! W niedzielę dn. 14.04.2019 odbyło się wspólne spotkanie wspólnoty Misjonarzy Oblatów i Radia Maryja. Po powitaniu i modlitwie przyszedł czas na zapoznanie się, a także poznanie krótkiej historii życia św. Eugeniusza de Mazenoda i Jego apostolskiego zapału. Natomiast Maryja spod krzyża uczyła nas jak być świadkiem wierności i wytrwałości w codziennym życiu. Pod koniec spotkania każdy z obecnych zawierzył Jej całe swoje życie, rodzinę, Parafię i naszą Ojczyznę. Dziękujemy Wam kochani Członkowie za Wasze zaangażowanie, troskę, cierpienie i modlitwę. Dobrze, że jesteście.

Previous Next

UCZESTNICZYLIŚMY W DIECEZJALNYM DNIU MŁODZIEŻY

W sobotę, 13 kwietnia 2019 r. w wigilię Niedzieli Palmowej - 10 osobowa grupa młodzieży wraz z ks. Mateuszem uczestniczyła w Diecezjalnym Dniu Młodzieży, przeżywanym pod hasłem "Żyję nie na próbę". Spotkanie odbyło się w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył biskup Jan Piotrowski.
Po zakończeniu Eucharystii mogliśmy wysłuchać świadectwa wiary Wojciecha Niemczyka aktora Teatru im. Stefana Żeromskiego. Spotkanie zakończyło się występem zespołu "Jak najbardziej", który głosi Słowo Boże muzyką.

Droga Krzyżowa ulicami Jędrzejowa

W piątek przed Niedzielą Palmową Jędrzejowianie przeszli w gwiaździstej Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Duszpasterze trzech miejskich parafii poprowadzili nabożeństwo wychodząc z jędrzejowskich świątyń i zdążając w stronę kapliczki przy ulicy 11 Listopada, gdzie miała miejsce ostatnia stacja, kazanie pasyjne i błogosławieństwo.

Rozważania podczas Drogi Krzyżowej poprowadził  Ks. Dziekan Leszek Sztandera, który wygłosił również kazanie pasyjne do wiernych wszystkich trzech parafii.

Więcej zdjęć w naszej galerii: Droga Krzyżowa ulicami Jędrzejowa.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem