Aktualności

Mikołaj u Parafian

21 grudnia 2019 roku do chorych w parafii dotarł Św. Mikołaj przynosząc skromne upominki oraz pozdrowienia od kapłanów i sióstr zakonnych oraz wszystkich braci i sióstr z rodziny parafialnej. Św. Mikołajowi towarzyszył anioł  - wolontariuszka z ogniska Caritas oraz kierowcy ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, gdyż renifery po odwiedzaniu dzieci całego świata musiały odpocząć. odwiedziny świętego przyniosły wiele radości i wywołały uśmiech na twarzach nie tylko chorych ale i osób opiekujących się nimi. Zapewne w przyszłym roku Św. Mikołaj również nie zapomni o naszych najcenniejszych skarbach parafii osobach, które modlą się za nas i cierpią często w samotności.

Zapraszamy do galerii - Mikołaj u Parafian 2020

Previous Next

W tym roku po raz piętnasty w jędrzejowskim Centrum Kultury zostały wręczone „Złote Gryfy”. Nagroda jest przyznawana dla osób i instytucji, które w szczególny sposób zasłużyły się dla samorządowej wspólnoty powiatu jędrzejowskiego.

Dzień Patrona w Caritas w Jędrzejowie

20 listopada 2019 roku w naszym Kościele Parafialnym, Ognisko Wychowawcze CARITAS obchodziło Dzień Patrona. To wielkie święto dla pracowników i wychowanków bo  bł. Edmund Bojanowski to postać wielkiego serca, przez współczesnych nazwany Serdecznie Dobrym Człowiekiem. Dzisiaj uczy nas prawdziwego miłosierdzia i postawy pokory wobec Boga i dobroci oraz wyrozumiałości wobec bliźnich.

Noc Świętych 2019

31 października w naszej parafii po wieczornej Mszy Świętej miało miejsce czuwanie modlitewne - Noc Świętych. Uczestnicy czuwania podczas adoracji Najświętszego Sakramentu mogli wysłuchać rozważań na temat świętych: Jana Pawła II, Siostry Faustyny Kowalskiej i błogosławionych: Edmunda Bojanowskiego i Wincentego Kadłubka. Po zakończeniu adoracji wierni wraz z relikwiami Świętych i Błogosławionych udali się w uroczystej procesji na cmentarz parafialny, gdzie każdy mógł oddać cześć świętym poprzez ucałowanie relikwii. Dziękujemy dzieciom, młodzieży, ministrantom, oraz klerykom z naszej parafii za zaangażowanie się w przygotowaniu tak pięknej manifestacji naszej wiary w Świętych obcowanie.

Jan Paweł II - papież, który odmienił oblicze Ziemi

20 października w naszej parafii po Mszy Świętej o godz. 10:30, młodzież LO im Mikołaja Reja przygotowana przez siostrę Józefę Węglarz zaprezentowała montaż słowno-muzyczny z okazji kolejnej rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Ukazała życie i działalność Karola Wojtyły, bogactwo jego pontyfikatu i przesłanie skierowane szczególnie do młodych, przeplatając całość pieśniami ulubionymi przez świętego papieża.

Zapraszamy do galerii - Jan Paweł II - rocznica powołania

Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski

28 września br. odbył się XX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Św. Krzyż, na którym nie zabrakło pielgrzymów z Naszej Parafii. Wspólnie z Ks. Mateuszem autokarami dotarli do Bielin, a stamtąd o godzinie 10:00 już pieszo wędrując szlakiem „Zbójeckim” przez miejscowości Kakonin, Huta Podłysica, Huta Szklana dotarli na Św. Krzyż. Trasa ta liczyła ponad 10 kilometrów w różnych warunkach terenowych jak i pogodowych, mimo to wytrwali wszyscy – starsi i młodsi docierając na Łysą Górę o godzinie 14.00. Będąc już na miejscu wszyscy uczestnicy mieli dla siebie czas wolny do godz.15 gdzie mogli zwiedzić Klasztor na Św. Krzyżu, a także Gołoborze.

Dożynki parafialne

12 września w Parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie o godz. 12 w czasie uroczystej Mszy św. składaliśmy dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony. Wieńce, które poświęcił ks. proboszcz Leszek Sztandera przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z Wengleńca, Ignacówek i z Piasków. Uroczysta liturgia dożynkowa była okazją do modlitwy w intencji rolników. Oprócz dziękczynienia za tegoroczne plony prosiliśmy o Boże Błogosławieństwo w tej niełatwej pracy na kolejny rok, o odwrócenie klęsk i nieszczęść.

Składamy podziękowanie za włączenie się w organizację tej uroczystości, a zwłaszcza tym, którzy przygotowali wieńce.

Zapraszamy do galerii - Dożynki parafialne

Previous Next

15 września 2019 roku w Niedzielę w naszej parafii odbywało się spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Uczestniczyła w nim grupa studentów, która należy do wspólnoty „Oaza”. Opowiedzieli Oni o swojej wspólnocie, oraz  w jaki sposób przez należenie do niej, przybliżyli się i bardziej poznali Boga. Opowiadali również o wielkiej Miłości Jezusa do każdego człowieka. W naszej parafii również istnieje wspólnota „Oaza”. Zapraszamy każdego młodego człowieka, który chce bardziej poznać Boga na spotkanie w każdą sobotę po wieczornej Mszy Świętej w salce katechetycznej.

Polska pod Krzyżem

Zakończyła się akcja modlitewna "Polska pod Krzyżem", która 14 września 2019 roku odbywała się we Włocławku. Wydarzenie ewangelizacyjne na lotnisku w Kruszynie zorganizowane w święto Podwyższenia Krzyża Świętego zgromadziło ponad 60 tys. osób z całej Polski, również pielgrzymów z naszej parafii. Zebrani modlili się, słuchali konferencji i uczestniczyli w uroczystościach religijnych.

Zapraszamy do galerii - Polska pod Krzyżem

Dziękczynienie w Toruniu

7 września przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odbyło się XI Dziękczynienie w Rodzinie. Wszyscy sympatycy Radia Maryja z Polski, jak również z zagranicy, również kilkanaście osób z naszej parafii spotkali się, by dziękować Bogu za Radio Maryja oraz dzieła przy nim powstałe.

Zapraszamy - Pielgrzymka do Torunia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem