Aktualności

Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski

28 września br. odbył się XX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Św. Krzyż, na którym nie zabrakło pielgrzymów z Naszej Parafii. Wspólnie z Ks. Mateuszem autokarami dotarli do Bielin, a stamtąd o godzinie 10:00 już pieszo wędrując szlakiem „Zbójeckim” przez miejscowości Kakonin, Huta Podłysica, Huta Szklana dotarli na Św. Krzyż. Trasa ta liczyła ponad 10 kilometrów w różnych warunkach terenowych jak i pogodowych, mimo to wytrwali wszyscy – starsi i młodsi docierając na Łysą Górę o godzinie 14.00. Będąc już na miejscu wszyscy uczestnicy mieli dla siebie czas wolny do godz.15 gdzie mogli zwiedzić Klasztor na Św. Krzyżu, a także Gołoborze.

Dożynki parafialne

12 września w Parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie o godz. 12 w czasie uroczystej Mszy św. składaliśmy dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony. Wieńce, które poświęcił ks. proboszcz Leszek Sztandera przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z Wengleńca, Ignacówek i z Piasków. Uroczysta liturgia dożynkowa była okazją do modlitwy w intencji rolników. Oprócz dziękczynienia za tegoroczne plony prosiliśmy o Boże Błogosławieństwo w tej niełatwej pracy na kolejny rok, o odwrócenie klęsk i nieszczęść.

Składamy podziękowanie za włączenie się w organizację tej uroczystości, a zwłaszcza tym, którzy przygotowali wieńce.

Zapraszamy do galerii - Dożynki parafialne

Previous Next

15 września 2019 roku w Niedzielę w naszej parafii odbywało się spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Uczestniczyła w nim grupa studentów, która należy do wspólnoty „Oaza”. Opowiedzieli Oni o swojej wspólnocie, oraz  w jaki sposób przez należenie do niej, przybliżyli się i bardziej poznali Boga. Opowiadali również o wielkiej Miłości Jezusa do każdego człowieka. W naszej parafii również istnieje wspólnota „Oaza”. Zapraszamy każdego młodego człowieka, który chce bardziej poznać Boga na spotkanie w każdą sobotę po wieczornej Mszy Świętej w salce katechetycznej.

Polska pod Krzyżem

Zakończyła się akcja modlitewna "Polska pod Krzyżem", która 14 września 2019 roku odbywała się we Włocławku. Wydarzenie ewangelizacyjne na lotnisku w Kruszynie zorganizowane w święto Podwyższenia Krzyża Świętego zgromadziło ponad 60 tys. osób z całej Polski, również pielgrzymów z naszej parafii. Zebrani modlili się, słuchali konferencji i uczestniczyli w uroczystościach religijnych.

Zapraszamy do galerii - Polska pod Krzyżem

Dziękczynienie w Toruniu

7 września przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odbyło się XI Dziękczynienie w Rodzinie. Wszyscy sympatycy Radia Maryja z Polski, jak również z zagranicy, również kilkanaście osób z naszej parafii spotkali się, by dziękować Bogu za Radio Maryja oraz dzieła przy nim powstałe.

Zapraszamy - Pielgrzymka do Torunia

https://www.swietatrojca.org/galeria/category/45-pozegnanie-siostry-natany-15viii2019

Dnia 15 sierpnia 2019 roku obchodziliśmy w naszej Wspólnocie parafialnej imieniny siostry Natany. Wraz z wieloma pięknymi życzeniami dziękowaliśmy Siostrze za piękną posługę w naszej parafii, którą zakończyła w ostatnich dniach sierpnia 2019 roku. Życzymy jej Błogosławieństwa Bożego i wielu łask na nowej placówce. Jednocześnie witamy w naszej parafii Siostrę Józefę i życzymy Jej wiele radości z pełnionej posługi. Zapewniamy o naszej modlitwie i mamy nadzieję, że Siostra będzie zadowolą ze swojej nowej placówki w Jędrzejowie.

Zapraszamy - Imieniny i pożegnanie Siostry Natany

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Kielecka pielgrzymka rozpoczęła się 5 sierpnia z Wiślicy. Trwała osiem dni, a pątnicy mieli do pokonania blisko 200 kilometrów. W tej grupie pątników była również kilkunasto osobowa grupa z naszej parafii. Na szczęście wszystko przebiegało bez kłopotów, a pogoda bardzo dopisała. Pątnicy we wtorek po południu 13 sierpnia byli już na Jasnej Górze.

Wizytacja kanoniczna

16 czerwca 2019 roku w naszej parafii przeżywaliśmy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu naszą Parafię odwiedził również Ksiądz Biskup Jan Piotrowski w ramach Wizytacji kanonicznej parafii. Ksiądz Biskup ordynariusz w tym dniu udzielił naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania, spotkał się z grupami parafialnymi, oraz odwiedził Kaplice i Cmentarz.

Zapraszamy - Wizytacja kanoniczna

Boże Ciało 2019

W czwartek, 20 czerwca 2019 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

O godz. 10.30 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia po której  wyruszyliśmy w procesji do czterech ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców Jędrzejowa.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem