Aktualności

Previous Next

W sobotę, 13 października już po raz ostatni w tym roku odbyło się w naszej parafii Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęło się ono modlitwą, o którą tak bardzo prosiła Matka Boża Fatimska, a mianowicie Różańcem Świętym. W tym dniu rozważania do tajemnic radosnych przygotowała Wspólnota Misyjna Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Effata - Rekolekcje - 11.X.2018

W czwartek, 11 października rozpoczęły się „Rekolekcje odnowy wiary”, prowadzone przez naszą parafialną Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”. Rekolekcje te trwają przez dziesięć tygodni. W tym czasie, w każdy czwartek, odbywa się spotkanie które rozpoczyna się Mszą Świętą o godzinie 17:00, po której następuje adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Previous Next

Od 3 października trwa w Rzymie Synod Biskupów zwołany przez papieża Franciszka pod hasłem "Młodzież, wiara i rozeznanie powołania". Synod, to zgromadzenie pasterzy Kościoła, którzy pod przewodnictwem Ojca Świętego, wspólnotowo rozeznają drogi, którymi ma zmierzać współczesny Kościół.

W ramach modlitewnej sztafety, nasza parafia 08 października 2018r. również modliła się za zgromadzonych na Synodzie księży biskupów, za wszystkich uczestników tego spotkania oraz za młode pokolenie chrześcijan. Wierzymy, że modlitewny łańcuch, który łączy dzień po dniu poszczególne parafie i wspólnoty naszej diecezji, będzie nie tylko wsparciem Synodu, ale umocni również więzy naszego Kościoła lokalnego.

XIX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

W sobotę 22 września 2018 r. odbył się XIX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. Mieszkańcy naszej  parafii również wzięli w nim udział w liczbie 40 pielgrzymów. Do naszego najstarszego, regionalnego sanktuarium zmierzaliśmy „Trasą Modrzewiową”, która prowadziła z miejscowości Rudki, oddalonej 12 km od Świętego Krzyża. Na początek rajdu grupa otrzymywała Błogosławieństwo Boże od kapłana tamtejszej parafii, aby wędrówka była bezpieczna i owocna dla każdego uczestnika. Podczas wędrówki, każdej grupie towarzyszył przewodnik, który opowiadał historie miejscowości, które mijaliśmy po drodze, legendy o nich, oraz o roślinności Narodowego Parku Świętokrzyskiego.  Na zakończenie rajdu na Świętym Krzyżu odbyła się uroczysta Msza Święta, pod przewodnictwem biskupa Mariana Florczyka. Każdy z uczestników miał również możliwość odwiedzenia Klasztoru, oraz ucałowania relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólne pielgrzymowanie i już teraz czekamy na kolejny, jubileuszowy XX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy.

Więcej zdjęć w naszej galerii: XIX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy.

Dożynki Parafialne 17.09.2018

17 września w naszym Kościele parafialnym odbyły się "Dożynki Parafialne". Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12:00 przewodniczył Ks. Dziekan Leszek Sztandera, który poświęcił  przyniesione wieńce. Na zakończenie Mszy Świętej odbyła się procesja wokół naszej Świątyni. Bardzo dziękujemy osobom, które podtrzymują naszą piękną polską tradycje i przyczyniają się do wykonania wspaniałych wieńców, które są dziękczynieniem Bogu za otrzymane plony ziemi. Dziękujemy również Paniom, które ubrane w stroje ludowe uświetniały to wydarzenie. Niech Dożynki Parafialne już na zawsze wpiszą się w kalendarz naszej parafii.

Więcej zdjęć w naszej galerii: Dożynki Parafialne 17.09.2018.

Previous Next

18 marca 2018 roku na zakończenie pierwszego dnia parafialnych rekolekcji wielkopostnych gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej zespół „Bardzo Nam Miłosz”, który wprowadził nas w głębsze przeżywanie czasu Wielkiego Postu. Wysłuchaliśmy utworów bogatych w treść, bowiem autorem tekstów jest ks. dr Miłosz Hołda, który pracował w naszej parafii, a obecnie poświęca się pracy naukowej w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach oraz na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie.

Więcej zdjęć w naszej galerii: Koncert zespołu "Bardzo Nam Miłosz".

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem