Aktualności

Noc Świętych

W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, czyli 31 października br., po raz kolejny w naszej parafii odbyła się Noc Świętych. Spotkanie modlitewne rozpoczęło się nabożeństwem różańcowym i  Mszą Świętą. Uroczyste wejście Korowodu Świętych do kościoła rozpoczęło modlitewne czuwanie.

W czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu uczestnicy mogli poznać żywoty Świętych i Błogosławionych, oraz modlić się za ich wstawiennictwem. Następnie wierni w towarzystwie relikwii Świętych i Błogosławionych, z lampionami i pochodniami udali się w uroczystej procesji na parafialny cmentarz. Na zakończenie spotkania po otrzymaniu błogosławieństwa, każdy mógł przez ucałowanie relikwii oddać cześć świętym.

Organizatorzy i uczestnicy chcieli w ten sposób uczcić świętych Patronów, ukazać  piękno powołania do świętości i uwrażliwić młodzież i dzieci na naszą tradycję chrześcijańską w dobie panującej mody świętowania Halloween. Aktywnie zaangażowali się Oaza z parafii, uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas z I liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Skroniowie.

Wieczór chwały ze Świętymi był szczególnym momentem umocnienia wiary w tajemnicę Świętych obcowania.  Z serca wszystkim za wszystko wielkie "Bóg zapłać!"

Więcej zdjęć w naszej galerii: Noc Świętych - 31.X.2018.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem