Aktualności

Uroczystości Dnia Patrona

Uroczystości Dnia Patrona

„Wszyscy ojcowie nasi, co od początku świata żyli i w proch się rozsypali złączyli popioły swoje z tą ziemią. Ziemia jest więc jakoby ciałem spokrewniona z nami.” błogosławiony Edmund Bojanowski

dlatego według  Edmunda miłość Ojczyzny to realizacja miłości Boga i bliźniego, to droga świętości.

13 listopada 2018 r. Wychowankowie Ogniska Caritas, którego patronem jest autor powyższych słów Bł. Edmund Bojanowski, w uroczystość jego urodzin przygotowali program pozwalający spojrzeć na tego Serdecznie Dobrego Człowieka – jak go nazywali jemu współcześni – przez okulary miłości do Ojczyzny. Postać Edmunda wielkiego patrioty i społecznika została nam dana za wzór do naśladowania. Podczas przedstawienia dzieci przytoczyły wiele tekstów z dziennika i listów bł. Edmunda oraz z wypowiedzi tych co go znali. Patriotyczne pieśni i wiersze przypominały o stu-leciu odzyskania przez nasz naród niepodległości.

Uroczystości Dnia Patrona rozpoczęła Mszą Świętą o godz. 1500, którą celebrowali Ks. dziekan Leszek Sztandera, Ks dyrektor Caritas Krzysztof Banasik,  O. Marek Żychowski. W obchodach wzięli udział starosta Jędrzejowski pan Edmund Kaczmarek wraz zaproszonymi przedstawicielami Starostwa Powiatowego oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Jędrzejów. Kierownik Ogniska s. Urszula Limanówka na wstępie powitała wszystkich zaproszonych gości, darczyńców i wolontariuszy oraz dzieci. Oprawę liturgii i przedstawienie przygotowali wychowankowie, wychowawcy  i s. Andrea Kubacka.

Więcej zdjęć w naszej galerii: Uroczystości Dnia Patrona - 13.XI.2018.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem