Aktualności

Dzień Seminaryjny i nowi ministranci

Dzień Seminaryjny i nowi ministranci

W  niedzielę 25 listopada przeżywaliśmy w naszej parafii Dzień Seminaryjny. W tym dniu przybyli do nas przedstawiciele Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach: Ks. Rektor Paweł Tambor, diakon Marek Zawadzki i alumn Piotr Dudkiewicz.  Przez cały dzień nasi goście wspólnie z nami modlili się o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, aby nigdy nie zabrakło „robotników na żniwie Pańskim”.

W tę niedzielę przypadała Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która jest świętem służby liturgicznej. W czasie Mszy Świętej o godz. 10:30, czterech kandydatów zostało włączonych do grona ministrantów naszej parafii. Podczas tego uroczystego obrzędu Ksiądz Dziekan wraz z Księdzem Rektorem pobłogosławili nowych ministrantów. W homilii Ksiądz Rektor przypomniał jak wielki to zaszczyt służyć  przy sprawowaniu Najświętszej Ofiary, zwrócił też uwagę, że nowe powołania kapłańskie rodzą się w większości wśród ministrantów.

Więcej zdjęć w naszej galerii: Dzień Seminaryjny i nowi ministranci 25.XI.2018.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem