Aktualności

Program Wizytacji Kanonicznej

Program Wizytacji Kanonicznej Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego w Parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie dnia 16 czerwca 2019 roku

W najbliższa niedzielę, 16 czerwca 2019 roku, podczas Odpustu Parafialnego, odbędzie się w naszej parafii Wizytacja Kanoniczna ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego. Taka wizytacja odbywa się co pięć lat.

Ks. Biskup spotka się z nami już na Mszy św. o godz. 7.00 i skieruje do uczestników Eucharystii swoje słowo pasterskie.  

Na Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się ceremonia uroczystego wprowadzenia i powitania Biskupa Jana w naszej świątyni. Ks. Proboszcz przedstawi wtedy stan duchowy i materialny naszej parafii.  Po zakończeniu Mszy św. Biskup Ordynariusz spotka się w kościele z wszystkimi wspólnotami oraz ze świeckimi pracownikami naszej parafii.

Podczas Mszy św. o godz. 10.30 ks. Biskup Ordynariusz pragnie spotkać się z dziećmi i młodzieżą. Do nich skieruje swoje kazanie i Boże błogosławieństwo. Po zakończeniu tej Eucharystii odbędzie się spotkanie z katechetami oraz dyrektorami szkół, działających na terenie naszej parafii.

Podczas Mszy św. o godz. 12.00 ks. Biskup Jan udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Na tę uroczystość przyjadą też księża z całego dekanatu jędrzejowskiego.

W dniu wizytacji Kanonicznej, ks. Biskup Ordynariusz pragnie modlić się razem z nami za zmarłych, spoczywających na cmentarzu parafialnym. Ta modlitwa na cmentarzu parafialnym za naszych drogich zmarłych rozpocznie się o godz. 15.30 Koronką do Miłosierdzia Bożego w kaplicy cmentarnej.

Ks. Biskup Ordynariusz pragnie tez nawiedzić wszystkie kaplice w naszej parafii. O godz. 8.30 będzie modlił się w kaplicy w Piaskach, o godz. 16. 30 w kaplicy w Węgleńcu, o godz. 17.00 w kaplicy w Podchojnach, o godz. 17.30 w kaplicy w Podlaszczu.

Na zakończenie Wizytacji Kanonicznej, Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski spotka się z Siostrami Służebniczkami w ich domu.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich drogich Parafian do wspólnej modlitwy z naszym Pasterzem diecezjalnym podczas Mszy świętych odpustowych, a także w czasie przewidzianych spotkań.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem