Ogłoszenia parafialne

27 września 2020 r. - XXVI Niedziela Zwykła

  1. W najbliższych dniach, w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek – św. Wacława, męczennika; we wtorek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; we środę – św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła; we czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła; w piątek –  Świętych Aniołów Stróżów.

13 września 2020 r. - XXIV Niedziela Zwykła

  1. Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, dziś, po zakończeniu Mszy św. przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć renowację Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie, składając do puszki naszą dobrowolną ofiarę, za którą Bóg zapłać w imieniu chrześcijan z Ziemi Świętej.

Narodzenie Najświętszej Maryi Panny

  1. W naszej wspólnocie parafialnej bardzo serdecznie witamy s. Ewę Machaj. Przybywa do nas z placówki Sióstr Służebniczek Dębickich w Zakopanem. Przyjęła zadanie opieki nad dziećmi w Ognisku „Caritas” po siostrze Andrei, którą Matka Prowincjalna przeniosła do Gostynia. Siostrę Ewę polecamy opiece Trójcy Przenajświętszej i życzymy błogosławionej pracy w naszej parafii.

30 sierpnia 2020 r. - XXII Niedziela Zwykła

  1. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny, który pragniemy polecić opiece Bożej. Zapraszamy zatem dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół na Mszę Św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym i w kaplicy w Podchojnach. Bardzo prosimy, aby wszyscy posiadali maseczki ochronne.

9 sierpnia 2020 r. - XIX Niedziela Zwykła

  1. W sierpniu, miesiącu trzeźwości, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich dotkniętych wielką tragedią alkoholizmu. Dajmy również dobry przykład. Zachęcamy do podjęcia przynajmniej do końca tego miesiąca postanowienia powstrzymania się od picia alkoholu, by taką ofiarą wybłagać pogrążonym w nałogu alkoholowym łaskę życia w trzeźwości. Na stoliku przed amboną leży „Księga Abstynencji”. Zapiszmy w niej nasze postanowienia.

2 sierpnia 2020 r. - XVIII Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę – wspomnienie św. Dominika, kapłana;
  2. W I czwartek miesiąca na Mszy św. o godz.18.00 będziemy się modlić o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, szczególnie z naszej parafii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem