Ogłoszenia parafialne

bł. Wincenty Kadłubek

  1. W najbliższych dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża; w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej; w sobotę – święto św. Bartłomieja, Apostoła.

Święto Matki Bożej Zielnej

  1. W miesiącu trzeźwości pamiętajmy w modlitwach o wszystkich dotkniętych wielką tragedią pijaństwa. Dajmy również dobry przykład. Zachęcamy do podjęcia przynajmniej do końca tego miesiąca postanowienia powstrzymania się od picia alkoholu, by taką ofiarą wybłagać pogrążonym w nałogu alkoholowym łaskę życia w trzeźwości. Na stoliku przed amboną leży „Księga Abstynencji”. Zapiszmy w niej nasze postanowienia.

4 sierpnia 2019 r. - XVIII Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek – wspomnienie św. Dominika, kapłana; w piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w sobotę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Św. Krzysztof

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek – wspomnienie św. Marty; w środę wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera; w czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  2. W I czwartek miesiąca o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie modlitewne Grona Przyjaciół Seminarium. Na Mszy św. o godz.18 będziemy się modlić o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, szczególnie z naszej parafii.

21 lipca 2019 r. - XVI Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny; we wtorek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w środę wspomnienie św. Kingi, dziewicy; w czwartek święto św. Jakuba Apostoła; w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

14 lipca 2019 r. - XV Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – świętego Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek –   Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.
  2. W środę o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem