Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkanocna

  1. Święto Miłosierdzia Bożego to także święto Caritas, która wypełnia misję uczniów Chrystusa. W tej misji uczestniczą wszyscy, którzy na różne sposoby wspierają ubogich. Wzywając orędownictwa św. Siostry Faustyny, polecamy Bogu szczególnie naszą Kielecką Caritas i Ognisko Caritas w Jędrzejowie wraz z naszymi Siostrami Służebniczkami Dębickimi, pracownikami i podopiecznymi. 

Poniedziałek Wielkanocny

  1. Przez osiem dni, czyli tak zwaną Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, Kościół świętuje zwycięstwo naszego Zbawcy Jezusa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem. W tym czasie zachęcamy do skorzystania ze Spowiedzi św. i do przyjęcia Komunii św. w czasie wielkanocnym, do czego  jesteśmy zobowiązani w sumieniu. Do sakramentu Pokuty i Pojednania możemy w najbliższym tygodniu przystąpić  rano, w godz. 6.30 – 7.30 i popołudniu, w godz. 17.30 – 18.30.

28 marca 2021 r. - Niedziela Palmowa

  1. Niedzielą Palmową rozpoczyna się Wielki Tydzień. Do świątyni przynieśliśmy palmy na pamiątkę uroczystego przybycia Pana Jezusa do Jerozolimy na żydowskie święto Paschy. Chcemy w ten sposób powitać naszego Zbawiciela, przychodzącego do nas w Eucharystii.

7 lutego 2021 r. - V Niedziela Zwykła

  1. Pragniemy poinformować, że nasz wikariusz ks. Andrzej Ligenza w ubiegły tygodniu dostał, od ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, nominację na proboszcza parafii Drugnia w dekanacie Chmielnickim i od dzisiaj objął obowiązki w swojej parafii.

Święto Ofiarowania Pańskiego

    1. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tak jak Maryja przyniosła do świątyni jerozolimskiej Jezusa, tak my w tym dniu przyniesiemy w swoich dłoniach świece – symbol Chrystusa – jedynej Światłości Świata. Wszystkich zachęcamy do przyniesienia w tym dniu do kościoła gromnic.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem