Ogłoszenia parafialne

Adwent

  1. Kościół rozpoczyna dziś Adwent, czyli liturgiczny okres przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa. W pierwszej części rozważać będziemy powtórne przyjście Zbawiciela dla ostatecznego osądzenia świata. Stąd usłyszymy wezwanie do nawrócenia i poprawy życia. Wybrzmi to szczególnie w okresie rekolekcji parafialnych, które będą trwać od 16 do 18 grudnia. W drugiej części Adwentu będziemy się przygotowywać do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

  1. W tym tygodniu wspominamy w Kościele: w poniedziałek – bł. Salomeę, zakonnicę; we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; w środę – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w czwartek –  św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki i śpiewu – polećmy w tym dniu opiece Bożej Pana Organistę Romana; w sobotę – świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy.

  1. Cała Polska przeżywa dzisiaj 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Ten dzień jest okazją do świętowania i radowania się z wolności i niepodległości naszej Ojczyzny. Z naszych, wierzących serc niech płynie dziś wielkie dziękczynienie Panu Bogu za wolną i niepodległą Ojczyznę.

  1. Szczególnie w tych dniach trwajmy na modlitwie za zmarłych. Kościół zaprasza nas do tradycyjnej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych. Imiona naszych drogich zmarłych do wypominek możemy ciągle zgłaszać w zakrystii. W piątek kończy się nowenna, czyli dziewięciodniowa modlitwa wypominkowa połączona ze Mszą świętą, którą odprawiamy w kaplicy cmentarnej o godz. 16.00. Wypominki okresowe będą czytane w niedzielę przed Mszami o godz. 9.00 i 12.00. Przed Mszą św. o godz. 10.30 będziemy modlić się za zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła oraz za zmarłych kapłanów i siostry zakonne, pracujących w naszej parafii

  1. Na zakończenie Tygodnia Misyjnego przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem PAKISTAN – PRZERWAĆ MILCZENIE. Niech Pan Bóg przyjmie naszą modlitwę w intencji braci   prześladowanych z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. Po Mszy Świętej będziemy mogli naszą ofiarą składaną do puszek wesprzeć chrześcijan z Pakistanu oraz misjonarzy, którzy głoszą Ewangelię po całym świecie i umacniają w wierze także prześladowanych wyznawców Chrystusa oraz spieszą im z materialną pomocą. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem