Ogłoszenia parafialne

św. Jan Paweł II

  1. Podczas XVIII Dnia Papieskiego, obchodzonego dziś w całej Polsce, Polacy budują żywy pomnik dla św. Jana Pawła II, fundując stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. My możemy włączyć się w to dzieło przez złożenie do puszki dobrowolnej ofiary przy wyjściu z kościoła.
  2. Dziś także odbywa się liczenie wiernych praktykujących niedzielną Mszę św. i przystępujących do Komunii Świętej.

bł. Wincenty Kadłubek

  1. Od 3 do 28 października 2018 r. w Rzymie odbywa się Synod Biskupów, czyli zebranie przedstawicieli Episkopatów z różnych regionów świata w celu omówienia ważnych spraw związanych z działalnością Kościoła. Tym razem księża biskupi obradują wokół tematu “Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. W naszej diecezji trwa Sztafeta Modlitewna w intencji Synodu poświęconego młodzieży.

Modlitwa Różańcowa

  1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej.  Każdego dnia Różaniec będziemy odmawiać o godz. 16.30. Jak pamiętamy z objawień w Fatimie, to sama Matka Boża zaprasza nas do codziennego rozważania tajemnic różańcowych. Zapraszamy zatem dorosłych, młodzież i dzieci. Najmłodsi będą otrzymywać pamiątki po zakończeniu każdego Nabożeństwa Różańcowego.

Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

  1. W środę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach, który jest jakby matką wszystkich kościołów naszej diecezji. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za naszych pasterzy: Ks. Bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, Ks. Bpa Mariana Florczyka i Ks. Bpa Andrzeja Kaletę.

św. Stanisław Kostka

  1. We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za dzieci i młodzież naszej parafii, którym kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy również rodziców do wspólnej modlitwy o Bożą Opatrzność dla swoich dzieci.

  1. Dziś rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania pod hasłem „W POSZUKIWANIU DROGI”. Polecajmy Panu Bogu rodziców, którzy są pierwszymi wychowawcami oraz wspierających ich nauczycieli i katechetów. Poprzez włączenie się w modlitewną intencję tego tygodnia, a także przez staranie się, by nasze słowa i czyny były dobrym przykładem dla innych, poczujmy się wszyscy odpowiedzialnymi za wychowanie młodego pokolenia.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem