Ogłoszenia parafialne

wspomnienie św. Jana Pawła II

  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”. W tym roku to wyjątkowy czas, ponieważ wpisuje się w ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Wiele ludzi na świecie, zarówno duchownych i świeckich, czuje przynaglenie, a więc powołanie, aby głosić Ewangelię tym, którzy jej jeszcze nie znają. Nasz udział w misjach świętych to przede wszystkim modlitwa za kraje misyjne i powołanych do nich misjonarzy. Natomiast w przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, będziemy mogli złożyć do puszek naszą jałmużnę misyjną, czyli ofiarę na misje święte.

13 października 2019 r. - XXVIII Niedziela Zwykła

  1. Podczas XIX Dnia Papieskiego, obchodzonego dziś w całej Polsce, Polacy budują żywy pomnik dla  św. Jana Pawła II, fundując stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. My możemy włączyć się w to dzieło przez złożenie do puszki dobrowolnej ofiary przy wyjściu z kościoła.

św. Franciszek z Asyżu

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła; w środę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów; w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

22 września 2019 r. - XXV Niedziela Zwykła

  1. W czwartek będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach, który jest jakby matką wszystkich kościołów naszej diecezji. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za naszych pasterzy: Ks. Bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, Ks. Bpa Mariana Florczyka i Ks. Bpa Andrzeja Kaletę.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem