Ogłoszenia parafialne

św. Stanisław Kostka

16 września 2018 r. - XXIV Niedziela Zwykła

  1. We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za dzieci i młodzież naszej parafii, którym kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy również rodziców do wspólnej modlitwy o Bożą Opatrzność dla swoich dzieci.
  2. W czwartek po Mszy Św. wieczornej serdecznie zapraszamy na uwielbienie Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, które poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” działająca w naszej parafii.
  3. W piątek będziemy przeżywać święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu naszą serdeczną pamięcią w modlitwie otaczamy ks. Mateusza, który przeżywał będzie swoje imieniny. Mszę Świętą w intencji solenizanta odprawimy w najbliższą niedzielę o godz. 10.30. Natomiast w tym dniu, w piątek zapraszamy na Mszę Świętą w intencji ofiarodawców naszej parafii. Po Mszy Św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za naszych dobroczyńców.  Jesteśmy także zaproszeni, aby w tym dniu szczególną modlitwą otoczyć sprawę powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Również w tej intencji będziemy modlić się w czasie Mszy Świętej, na którą zapraszamy szczególnie członków wszystkich grup parafialnych działających przy naszej parafii.
  4. W sobotę, chętni wyruszą na Rajd Świętokrzyski do Sanktuarium Krzyża Świętego. Zapisy do poniedziałku w zakrystii oraz u księży prefektów i katechetów.
  5. W najbliższą niedzielę, 23 września, na Mszę Świętą o godz. 10.30 zapraszamy wszystkie dzieci, które rozpoczęły nowy rok szkolny. W czasie Mszy dokonamy poświęcenia tornistrów i wszelkich przyborów szkolnych. Natomiast na godz. 15.00 zapraszamy młodzież klas III gimnazjum oraz VIII szkoły podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Po Mszy Świętej zapraszamy do udziału w katechezie.
  6. Za trzy tygodnie – 06 października – zapraszamy na pielgrzymkę różańcową do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin we Włoszczowie, gdzie zgromadzą się Róże Różańcowe z całej naszej diecezji oraz wszyscy, którzy kochają i odmawiają różaniec. Zapisy w zakrystii.
  7. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”
  8. W nadchodzącym nowym tygodniu naszym Parafianom życzymy obfitości łask Bożych i zawierzamy wszystkich Opatrzności Bożej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem