Ogłoszenia parafialne

Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

23 września 2018 r. - XXV Niedziela Zwykła

  1. W środę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach, który jest jakby matką wszystkich kościołów naszej diecezji. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za naszych pasterzy: Ks. Bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, Ks. Bpa Mariana Florczyka i Ks. Bpa Andrzeja Kaletę.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy także: we czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana;  w piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika; w sobotę – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  3. W przyszłą niedzielę – 30 września – o godz. 15.00 będzie Msza św. i pierwsze spotkanie z dziećmi z klas III oraz ich rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.
  4. Za dwa tygodnie – 06 października – zapraszamy na pielgrzymkę różańcową do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin we Włoszczowie, gdzie zgromadzą się Róże Różańcowe z całej naszej diecezji oraz wszyscy, którzy kochają i odmawiają różaniec. Zapisy w zakrystii.
  5. Starosta Jędrzejowski zwraca się z prośbą o przekazanie informacji, iż w dniach 20 – 27 września, w godz. 10.00 – 16.00 na placu przy Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie, ul. Armii Krajowej 9, są wykonywane badania mammograficzne i cytologiczne. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mogą skorzystać Panie między 50 a 69 rokiem życia, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie między 25 a 59 rokiem życia, które nie miały wykonywanego tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Programu Profilaktyki i Wczesnego wykrywania Raka Szyjki Macicy. Gorąco zachęcamy mieszkanki gminy Jędrzejów do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych.
  6. W następny poniedziałek, 1 października o godz. 18.00 w Jędrzejowskim Centrum Kultury odbędzie się pokaz filmu fabularyzowanego pt. „Nieobojętni”, opowiadającego o działaniach Armii Krajowej, a także zwykłych mieszkańców Oświęcimia i okolic, którzy pomagali więźniom obozu koncentracyjnego Auschwitz. Pokaz filmu będzie połączony ze spotkaniem autorskim z prezesem Stowarzyszenia Auschwitz Memento, które zrealizowało film oraz z reżyserem filmu. Organizatorzy – Kibice Naprzodu serdecznie zapraszają. Wstęp wolny.
  7. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”. W zakrystii do nabycia również Kalendarz Rolników na 2019 rok w formie książkowej, zawierający przejrzyste i obszerne kalendarium, pożyteczne rady i zalecenia gospodarcze, ciekawostki i artykuły o bardzo różnej tematyce. Cena kalendarza: 26 zł. Są również kalendarze ścienne z wieńcami dożynkowymi po 7 zł.
  8. W nadchodzącym nowym tygodniu naszym Parafianom życzymy obfitości łask Bożych i zawierzamy wszystkich Opatrzności Bożej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem