Ogłoszenia parafialne

Modlitwa Różańcowa

30 września 2018 r. - XXVI Niedziela Zwykła

 1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej.  Każdego dnia Różaniec będziemy odmawiać o godz. 16.30. Jak pamiętamy z objawień w Fatimie, to sama Matka Boża zaprasza nas do codziennego rozważania tajemnic różańcowych. Zapraszamy zatem dorosłych, młodzież i dzieci. Najmłodsi będą otrzymywać pamiątki po zakończeniu każdego Nabożeństwa Różańcowego.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów; w czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
 3. W czwartek – pierwszy miesiąca – w salce parafialnej odbędzie się spotkanie modlitewne Grona Przyjaciół Seminarium o godz. 15.30. W tym dniu będziemy się modlić o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego również podczas różańca o godz. 16.30 i w czasie Mszy św. o godz. 17.00.
 4. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Bogu za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź św. rozpocznie się rano o godz. 6.30. Popołudniu, zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. aż do Mszy św. o godz. 17.00. W Piaskach i w Podchojnach Msza św. i spowiedź rozpocznie się około godz. 18.00.
 5.  W sobotę – pierwszą miesiąca – kapłani pojadą w godzinach dopołudniowych z Komunią św. do chorych w naszej parafii. O godz. 16.30 rozpocznie się Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Zapraszamy do wspólnego odmówienia Różańca i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej sprawiedliwości Bożej za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 15.00 w salce parafialnej.
 7. Pielgrzymka Różańcowa z naszej parafii do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin we Włoszczowie wyruszy w sobotę 06 października o godz. 8.00 z parkingu przy kościele. Zapisy trwają w zakrystii. Serdecznie zapraszamy!
 8. W przyszłą niedzielę – 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, która jest Patronką Podchojn. W intencji mieszkańców tej miejscowości odprawimy uroczystą Mszę św. o godz. 9.45 w kaplicy w Podchojnach.
 9. W przyszłą niedzielę odbędzie się również spotkania Rodziny Radia Maryja o godz. 15.00 w salce parafialnej
 10. W ramach rządowego programu Czyste Powietrze właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na ocieplenie domu, wymianę okien, czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego. O tym wszystkim będzie można się dowiedzieć na spotkaniu w Centrum Kultury w Jędrzejowie dnia 3 października o godz. 18.00 Na spotkanie zaprasza wszystkich zainteresowanych Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 11. Przypominamy, że od 1 października popołudniowe Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 17.00.
 12. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 13. W nadchodzącym nowym tygodniu naszym Parafianom życzymy obfitości łask Bożych i zawierzamy wszystkich Opatrzności Bożej przez orędownictwo Matki Bożej Różańcowej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem