Ogłoszenia parafialne

bł. Wincenty Kadłubek

7 października 2018 r. - XXVII Niedziela Zwykła

 1. Od 3 do 28 października 2018 r. w Rzymie odbywa się Synod Biskupów, czyli zebranie przedstawicieli Episkopatów z różnych regionów świata w celu omówienia ważnych spraw związanych z działalnością Kościoła. Tym razem księża biskupi obradują wokół tematu “Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. W naszej diecezji trwa Sztafeta Modlitewna w intencji Synodu poświęconego młodzieży. Nasza parafia jest zaproszona, by 8 października zgromadzić się na wspólnej modlitwie, polecając Panu Bogu to ważne wydarzenie dla Kościoła i dla ludzi młodych. Zapraszamy zatem kandydatów do Bierzmowania i całą młodzież naszej parafii oraz wszystkich parafian w najbliższy poniedziałek na godz. 16.30. Podczas Nabożeństwa Różańcowego, Mszy św. i uwielbienia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie będziemy modlić się o łaskę dobrego życia dla młodych chrześcijan na całym świecie
 2. We wtorek w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, Patrona naszego Miasta. W tym dniu w Klasztorze OO. Cystersów o godz. 17.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego na zakończenie obchodów Jubileuszu 800 – lecia przybycia bł. Wincentego Kadłubka do Jędrzejowa.
  Czciciele Patrona naszego Miasta pragną we wtorek odbyć pielgrzymkę rowerową z Wiślicy do Jędrzejowa na te jubileuszowe uroczystości. Szczegóły wraz z numerem telefonu do organizatorów są w gablocie z ogłoszeniami.
 3. W środę, o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji ministrantów i ich rodziców. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Jednocześnie zachęcamy nowych kandydatów do zgłaszania się do służby Chrystusowi przy ołtarzu. Po Mszy Świętej ministranci z najbliższymi spotykają się przy ognisku.
 4. Nasza Parafia wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” organizuje „Rekolekcje ewangelizacyjne odnowy wiary”. Są to Rekolekcje mające na celu pogłębienie wiary, otwarcie się na miłość Bożą i charyzmaty Ducha Świętego jak również zbudowanie wspólnoty, w której można się dzielić swoimi doświadczeniami. Rekolekcje rozpoczynają się w czwartek, 11 października 2018 Nabożeństwem Różańcowym o godzinie 16.30 i będą trwały cyklicznie przez 10 kolejnych czwartków. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.
 5. W sobotę – 13 października – zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 17.00 pójdziemy w procesji fatimskiej wokół naszego kościoła. Przynieśmy na tę procesję świece i lampiony. Jednocześnie pamiętajmy, że Matka Boża prosiła przez dzieci fatimskie o codzienną modlitwę różańcową. W październiku odprawiamy ją codziennie w naszym kościele o godz. 16.30. Poczujmy się osobiście zaproszeni do udziału w tej modlitwie. Także nasz Pasterz Ks. Bp Ordynariusz Jan Piotrowski zachęca nas do tej modlitwy różańcowej. Mówi: „Dziś stoimy wobec nowych, trudnych wyzwań. Czemuż nie wziąć znowu do ręki koronki z wiarą tych, którzy byli przed nami? Różaniec zachowuje całą swą moc”. Następnie Ks. Biskup zwraca się do nas w takich słowach: „Dziś dziękuję wam, Drodzy Diecezjanie, za modlitwę w Różach Żywego Różańca i za ostatnie pielgrzymowanie do sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodziny do Włoszczowy. Serdecznie proszę was o modlitwę w intencjach kapłanów, bowiem świat nie oszczędza nam pogardy i nienawiści”.   
 6. W przyszłą niedzielę przypada XVIII Dzień Papieski, podczas którego Polacy budują żywy pomnik dla Jana Pawła II, rozważając jego nauczanie i składając dobrowolne ofiary na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Obecnie Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomaga prawie 2300 uczniom i studentom. Po każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć to papieskie dzieło.
  Obchody Dnia Papieskiego w naszej parafii ubogaci nasz Chór Miejski, który zaśpiewa w czasie Mszy św. o godz. 9.00, a po jej zakończeniu będziemy mogli wysłuchać koncertu pieśni religijnych. Serdecznie zapraszamy.
 7. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Miłujcie się”. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”. W zakrystii do nabycia również Kalendarz Rolników na 2019 rok w formie książkowej, zawierający przejrzyste i obszerne kalendarium, pożyteczne rady i zalecenia gospodarcze, ciekawostki i artykuły o bardzo różnej tematyce. Cena kalendarza: 26 zł.
 8. Wszystkim naszych drogich parafian polecamy opiece Matki Bożej Różańcowej i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem