Ogłoszenia parafialne

św. Jan Paweł II

14 października 2018 r. - XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Podczas XVIII Dnia Papieskiego, obchodzonego dziś w całej Polsce, Polacy budują żywy pomnik dla św. Jana Pawła II, fundując stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. My możemy włączyć się w to dzieło przez złożenie do puszki dobrowolnej ofiary przy wyjściu z kościoła.
 2. Dziś także odbywa się liczenie wiernych praktykujących niedzielną Mszę św. i przystępujących do Komunii Świętej.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii Kościoła: w poniedziałek –  wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w czwartek – św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia; w sobotę – św. Jana Kantego, kapłana.
 4.  W poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną głębiej poznać Pismo Święte i na co dzień żyć słowem Bożym.
 5. W czwartek zapraszamy na drugie spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. Jego tematem będzie PRAWDZIWY OBRAZ BOGA. Spotkanie rozpocznie się modlitwą różańcową o 16.30, o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. z prośbą o światło Ducha Świętego dla uczestników Rekolekcji Odnowy Wiary. Serdecznie zapraszamy.
 6. W ostatnim czasie na potrzeby materialne naszej parafii złożono następujące ofiary: pewna rodzina z Jasionki – 200 zł, pewna rodzina z Kulczyzny – 100 zł, pewna rodzina z Podchojn – 50 zł, pewna rodzina z ul. Głowackiego – 100 zł, Janina i Wincenty Bąk z ul. Mieszka I – 200 zł.
  Panu Tomaszowi Piorunowi i jego pracownikom składamy serdeczne podziękowanie za odnowienie drzwi wejściowych do naszego kościoła. Te prace zostały wykonane w darze dla naszej parafii.
  Dziękujemy także pewnej osobie za ofiarę 2000 zł na opłacenie namalowania obrazu św. Jana Pawła II, który jest widoczny w bocznym ołtarzu naszego kościoła.
  Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać” i zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 17.00 w intencji wszystkich, którzy wspierają materialnie naszą świątynię. Po Mszy św. w procesji wokół kościoła będziemy się modlić w ich intencji Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy uroczyście obchodzić 40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. W rozważaniach powrócimy do nauczania św. Jana Pawła II, a dla przypomnienia atmosfery jego miasta rodzinnego przed kościołem pojawią się kremówki z Wadowic. Będziemy mogli nabyć pudełko z kilkoma kremówkami za 20 zł, w ten sposób wesprzemy wyjazd na rekolekcje wakacyjne naszej młodzieży, która angażuje się w parafii.
 8.  Także w przyszłą niedzielę Wspólnota Misyjna – Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, działająca przy naszej parafii, serdecznie zaprasza na spotkanie modlitewne o godz.15.00 w salce parafialnej.
 9.  Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00 połączoną z katechezą przed Bierzmowaniem.
 10. Powiat Jędrzejowski informuje o możliwości bezpłatnego skorzystania z pomocy psychologa i adwokata w sytuacji doświadczania przemocy, krzywdy lub zagrożenia przestępstwem. Dokładne informacje znajdziemy w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach w przedsionku kościoła. Ponadto w ramach II Powiatowej Kampanii Przeciwko Handlowi Ludźmi służby powiatowe zwracają uwagę, że ofiarami tego współczesnego niewolnictwa padają zwłaszcza młodzi, poszukujący pracy poza granicami naszego kraju. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na ulotkach w przedsionku kościoła.
 11. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Miłujcie się”. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 12. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy Bożej opieki w nowym tygodniu. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej w naszym kościele codziennie o godz. 16.30 i polecamy Was potężnemu wstawiennictwu Matki Bożej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem