Ogłoszenia parafialne

21 października 2018 r. - XXIX Niedziela Zwykła

  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem „Napełnieni Duchem Świętym i posłani”. Wiele ludzi na świecie, zarówno duchownych i świeckich, czuje przynaglenie, a więc powołanie, aby głosić Ewangelię tym, którzy jej jeszcze nie znają. Nasz udział w misjach świętych to przede wszystkim modlitwa za kraje misyjne i powołanych do nich misjonarzy. Natomiast w przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, będziemy mogli złożyć do puszek naszą jałmużnę misyjną, czyli ofiarę na misje święte.
  2.  Dziś o godz.15.00 spotyka się w salce parafialnej Wspólnota Misyjna – Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, działająca w naszej parafii od ponad 20 lat. Ta wspólnota z radością przyjmie do swojego grona wszystkich, którzy chcieliby przyczynić się do głoszenia Chrystusa innym narodom. Informacji o zapisach  i działalności wspólnoty misyjnej udziela Animator – pan Wincenty Skowron, który wszystkich chętnych serdecznie zaprasza. Przy tej okazji dziękujemy Misjonarzom Oblatom za niezawodną pomoc w zbiórkach na rzecz misji.
  3. W poniedziałek w liturgii Kościoła będziemy przeżywać wspomnienie św. Jana Pawła II. W tym dniu szczególnie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Pamiętamy przecież, że była to jego ulubiona modlitwa, do której wszystkich zachęcał, rozdając różańce papieskie.
  4. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z kl. III i ich rodziców na Mszę św. o godz. 15.00 w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.
  5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, która jest wyrazem wiary w świętych obcowanie, czyli w możliwość pomocy zmarłym przez modlitwę za nich. W zakrystii możemy już zamawiać za naszych drogich zmarłych Modlitwę Wypominkową, podając imiona zmarłych na wypominki roczne, półroczne lub kwartalne na takich samych zasadach jak w ubiegłych latach.
  6. W niedzielę po 16 października 1978 roku odbyła się uroczysta inauguracja pontyfikatu św Jana Pawła II. Właśnie w dzisiejszą niedzielę przypada 40 rocznica tego wydarzenia. To wspomnienie budzi w naszym sercu dumę i radość, ale przede wszystkim wdzięczność skierowaną do Boga. Świętego Jana Pawła II pamiętamy jako wzór pobożności, ale też jako człowieka pełnego radości i humoru. Naszym uśmiechem do Ojca Świętego są kremówki wadowickie, które możemy nabyć po Mszy św. Przez to wspomożemy rekolekcje wakacyjne młodzieży zaangażowanej w życie naszej parafii.
  7. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Miłujcie się”. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”. Możemy też nabyć  Kalendarz Misyjny w cenie 7 zł, wspierając w ten sposób misjonarzy z naszej Diecezji Kieleckiej.
  8. Naszym Drogim Parafianom życzymy Bożej opieki w nowym tygodniu. Pamiętajmy, że w październiku codziennie w kościele odmawiamy różaniec o godz. 16.30. Szczególnie od objawień w Fatimie wiemy, że przez Maryję jesteśmy osobiście zaproszeni do codziennego odmawiania Różańca. Wszystkich obecnych na tej Mszy świętej polecamy potężnemu wstawiennictwo Pani Różańcowej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem