Ogłoszenia parafialne

28 października 2018 r. - XXX Niedziela Zwykła

 1. Na zakończenie Tygodnia Misyjnego przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem PAKISTAN – PRZERWAĆ MILCZENIE. Niech Pan Bóg przyjmie naszą modlitwę w intencji braci   prześladowanych z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. Po Mszy Świętej będziemy mogli naszą ofiarą składaną do puszek wesprzeć chrześcijan z Pakistanu oraz misjonarzy, którzy głoszą Ewangelię po całym świecie i umacniają w wierze także prześladowanych wyznawców Chrystusa oraz spieszą im z materialną pomocą. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. Dzisiejsza rocznica poświęcenia naszego kościoła to czas wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za dar świątyni, w której gromadzi się żywy Kościół Chrystusowy – wspólnota parafii Trójcy Świętej. Niech Bóg wszechmogący da życie wieczne budowniczym tej świątyni i błogosławi wszystkim, którzy obecnie dbają o jej piękno i wystrój.
 3. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi świętej, aby uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. W poniedziałek, wtorek oraz w środę z Sakramentu Pokuty i Pojednania możemy skorzystać rano od godz. 6.30 – 7.30, a także wieczorem od godz. 16.30 – 17.30.
 4. W środę – 31 października – zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo zwane NOCĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Po Różańcu o 16.30 i Mszy św. o 17.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie oddamy cześć tym, którzy osiągnęli zbawienie. Przynieśmy ze sobą znicz, który na koniec adoracji zapalimy od Paschału i zaniesiemy w uroczystej procesji na cmentarz, aby postawić go na grobie naszych zmarłych.
 5. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele parafialnym odprawimy Msze św.  o godz. 7.00 i 9.00. Natomiast w kaplicy na cmentarzu o godz. 9.00 i 10.30. A o godz. 12.00 zgromadzimy się przy ołtarzu polowym, aby pośród grobów odprawić Mszę św. za wszystkich wiernych zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Po tej Mszy św. zapraszamy na procesję po cmentarzu i wspólną modlitwę za zmarłych polecanych miłosierdziu Bożemu w wypominkach jednorazowych. O godz. 16.00 będzie odprawiona ostatnia Msza św. w kaplicy cmentarnej za polecanych w wypominkach na nowennę – czyli dziewięciodniową modlitwę za ich zbawienie.
 6. W piątek – w Dzień Zaduszny –  będziemy modlić się za wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących. W kościele parafialnym odprawiane będą Msze święte o godz. 6.30, 7.00 oraz o 12.00 z procesją żałobną wokół naszej świątyni za zmarłych oczekujących na wieczne zbawienie. Po południu o godz. 15.00 odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych z naszych rodzin. O godzinie 16.30 rozpocznie się nabożeństwo pierwszopiątkowe o zbawienie w czyśćcu cierpiących. Od godz. 15.00 aż do 17.00 będzie trwać wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  *Na cmentarzu grzebalnym w kaplicy odprawimy Mszę św. z nowenną za zmarłych o godz.16.00.
  *W  kaplicach w Piaskach i Podchojnach spowiedź i Msza św. o godz. 18.00.
 7. Zarówno w Uroczystość Wszystkich Świętych, jak i przez całą oktawę można będzie uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego, czyli darowania kar doczesnych za grzechy zgładzone w Sakramencie Pokuty i Pojednania, jest stan łaski uświęcającej, czyli wolność od ciężkiego grzechu, nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 8. W sobotę – pierwszą miesiąca – w godzinach dopołudniowych kapłani pojadą do chorych ze spowiedzią i Komunią św.
 9. O godz. 16.30 zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z Matką Bożą – Panią Fatimską o zbawienie naszych bliskich zmarłych.
 10. W sobotę odbędzie się też spotkanie Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika o godz. 15.00 w salce parafialnej.
 11. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja o godz. 15.00 w salce parafialnej.
 12. Porządkujemy groby, stawiamy na nich kwiaty i znicze, ale pamiętajmy przede wszystkim o modlitwie za naszych drogich zmarłych. W tych dniach szczególnie, ale także przez cały rok, Kościół modli się za za nich w wypominkach. Wypominki jednorazowe, kwartalne, półroczne, roczne i na nowennę na cmentarzu możemy zamawiać przed i po Mszach świętych w zakrystii. W poniedziałek, wtorek i środę na cmentarzu grzebalnym w godz. od 10.00 – 12.00 i 14.00 – 16.00. W Uroczystość Wszystkich Świętych przy Mszach świętych w kościele parafialnym i na cmentarzu. W Dzień Zaduszny – w kościele parafialnym przed i po Mszach św. oraz na cmentarzu przy Mszy św. o godz. 16.00.
 13. Powiat Jędrzejowski już po raz trzeci włączył się w kampanię „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. W gablotce parafialnej wywieszone są godziny dyżurów psychologa i adwokata, którzy mogą przyjść z pomocą rodzinom krzywdzonym, a w przedsionku znajdziemy ulotki na ten temat.
 14. Zachęcamy, by w tych dniach skorzystać również z prasy katolickiej, która podejmuje temat sensu życia i śmierci, jednocześnie pokazując nadzieję zmartwychwstania. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła możemy nabyć tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się”, a także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 15. Na koniec pragniemy przypomnieć, że cmentarz grzebalny jest miejscem poświęconym i ofiarowanym Panu Bogu. Dla nas szczególnie ważnym, bo tam leżą nasi bliscy zmarli. Prosimy zatem, szczególnie ludzi młodych, o szacunek i odpowiednie zachowanie się na tym miejscu. Grzechem jest spożywanie na cmentarzu alkoholu, palenie papierosów czy stosowanie innych używek w atmosferze źle pojętej zabawy. Na cmentarzu prosimy o postawę modlitwy, wyciszenia i zamyślenia się nad sensem życia.
 16. Wszystkich Miłych Gości i Drogich Parafian polecamy Opatrzności Bożej i życzymy pogłębionego wiarą przeżycia tych dni, w których staniemy przy grobach naszych bliskich. Pan prawdziwie zmartwychwstał i my w Nim też zmartwychwstaniemy!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem