Ogłoszenia parafialne

4 listopada 2018 r. - XXXI Niedziela Zwykła

  1. Szczególnie w tych dniach trwajmy na modlitwie za zmarłych. Kościół zaprasza nas do tradycyjnej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych. Imiona naszych drogich zmarłych do wypominek możemy ciągle zgłaszać w zakrystii. W piątek kończy się nowenna, czyli dziewięciodniowa modlitwa wypominkowa połączona ze Mszą świętą, którą odprawiamy w kaplicy cmentarnej o godz. 16.00. Wypominki okresowe będą czytane w niedzielę przed Mszami o godz. 9.00 i 12.00. Przed Mszą św. o godz. 10.30 będziemy modlić się za zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła oraz za zmarłych kapłanów i siostry zakonne, pracujących w naszej parafii
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w piątek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie; w sobotę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  3. W czwartek zapraszamy na czwarte spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. Jego tematem będzie JAK ROZEZNAWAĆ W WIERZE. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 Mszą św., w czasie której będziemy modlić się o światło Ducha Świętego dla uczestników Rekolekcji Odnowy Wiary. Serdecznie zapraszamy.
  4. 11 listopada, w przyszłą niedzielę, przypada 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. W tym dniu podziękujemy Panu Bogu za dar wolnej Ojczyzny oraz za tych, którzy zginęli w walce o niepodległość Polski.   O godz. 9.00 odprawimy Mszę św w intencji Ojczyzny, którą zamówił Starosta Powiatu Jędrzejowskiego pan Edmund Kaczmarek. Po Eucharystii odbędzie się uroczysty przemarsz pod pomnik Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej. W duchu miłości do Ojczyzny zgromadźmy się na tej Mszy św. i nie zapomnijmy w Dniu Niepodległości wywiesić flag biało – czerwonych na naszych domach.
  5. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
  6. Niech Pan Bóg nam wszystkim błogosławi i pobudza nasze serca do pamięci i modlitwy za zmarłych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem