Ogłoszenia parafialne

11 listopada 2018 r. - XXXII Niedziela Zwykła

  1. Cała Polska przeżywa dzisiaj 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Ten dzień jest okazją do świętowania i radowania się z wolności i niepodległości naszej Ojczyzny. Z naszych, wierzących serc niech płynie dziś wielkie dziękczynienie Panu Bogu za wolną i niepodległą Ojczyznę.
  2. We wtorek Ognisko Wychowawcze Caritas będzie obchodzić Święto Patrona  bł. Edmunda Bojanowskiego. Nasze Siostry Służebniczki i wszyscy pracownicy Ogniska oraz wolontariusze wraz z wychowankami zapraszają drogich parafian na uroczystą Mszę św. 13 listopada, we wtorek o godz. 15:00 a po jej zakończeniu na przedstawienie – Misterium o bł. Edmundzie.
  3.  W czwartek zapraszamy na piąte spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. Jego temat to „Uzdrowienie w mocy Jezusa – Jezus żyje”.  Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00 Mszą św., podczas której będziemy modlić się o światło Ducha Świętego dla uczestników rekolekcji. Na prośbę wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”  czwartkowe spotkanie modlitewne poprowadzi o. Tomasz Trawiński, franciszkanin.
  4. W piątek Mszę św. o godz. 17:00 odprawimy w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii, a po jej zakończeniu odmówimy w ich intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jednocześnie serdecznie dziękujemy naszym parafianom za złożone w ostatnim czasie ofiary na Kościół: pewna osoba z ul. Kilińskiego – 50 zł, pewna osoba z ul. Kieleckiej – 100 zł, pewna osoba z ul. Kieleckiej – 300 zł, pewna osoba z ul. 11 Listopada – 200 zł, pewna osoba z Podchojn – 50 zł, pewna osoba z Łączyna – 50 zł., pewna osoba – 1200 zł, Katarzyna i Piotr Zdankiewiczowie z Krakowa – 100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  5.  W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 będzie odprawiona Msza św. w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy na nią kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami.
  6.  Działająca w naszej parafii Wspólnota Misyjna Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej zaprasza w najbliższą niedzielę, 18 listopada o godz. 15:00 na spotkanie w salce parafialnej. To zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w dzieło pomocy misjom świętym.
  7. Zachęcamy do włączenia imion naszych bliskich zmarłych w modlitwę wypominkową Kościoła – roczną, półroczną bądź kwartalną, która odbywa się w każdą niedzielę w naszym kościele przed Mszą św. o godz. 9:00 oraz 12:00. W zakrystii możemy ciągle zgłaszać naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.
  8. W tym tygodniu Pan Organista rozpoczyna roznoszenie poświęconych opłatków. Zaniesie je w najbliższych dniach mieszkańcom Piasków, Borków, Kopanin, ul. Jasionka i ul. Wiejskiej. W zakrystii mogą nabyć opłatki ci, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
  9. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
  10. Wszystkich Drogim Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem