Ogłoszenia parafialne

Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

18 listopada 2018 r. - XXXIII Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu wspominamy w Kościele: w poniedziałek – bł. Salomeę, zakonnicę; we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; w środę – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w czwartek –  św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki i śpiewu – polećmy w tym dniu opiece Bożej Pana Organistę Romana; w sobotę – świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy.
 2. W środę, 21 listopada o godz. 8.00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. o Boże błogosławieństwo dla Powiatu Jędrzejowskiego, zamówiona przez Starostę – p. Edmunda Kaczmarka.
 3. Również w środę zapraszamy ministrantów i ich rodziców na Mszę św. o godz. 17:00, po której odbędzie się spotkanie w salce parafialnej.
 4. W czwartek zapraszamy na szóste spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. Temat tego wieczoru rekolekcyjnego to „Zawierzyć Jezusowi – Jezus uzdrawia w Eucharystii”. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17:00 z intencją o dary Ducha Świętego dla uczestników rekolekcji.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Razem z nami będą się modlić księża profesorowie wraz z klerykami. Wspólnie będziemy prosić dobrego Boga o nowe powołania do kapłaństwa z naszej wspólnoty parafialnej. Całą ofiarę z tacy przekażemy na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.
 6. W niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 klerycy spotkają się z Gronem Przyjaciół Seminarium. Serdecznie tę wspólnotę zapraszamy.
 7. Uczniów z klas III i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15:00 w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.
 8. Pan Organista w tym tygodniu zaniesie poświęcone opłatki mieszkańcom Ignacówek, Podlaszcza, ul. Krzywej, Partyzantów, Murawca i Łączyna Małego. W zakrystii mogą nabyć opłatki ci, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
 9. Za tydzień w poniedziałek, 26 listopada w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. o uzdrowienie mocą Ducha Świętego z chorób duszy i ciała. Mszy św. o uzdrowienie będzie przewodniczył o. Pacyfik Iwaszko, franciszkanin z Pińczowa. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy o dary Ducha Świętego.
 10. 19 – letni Tomasz z Nagłowic choruje na ostrą białaczkę szpikową. Ratunkiem w tej chorobie jest przeszczep szpiku. Stąd poszukiwany jest odpowiedni dawca. Fundacja Miśka Zdziśka organizuje rejestrację potencjalnych dawców 2 grudnia 2018r. w godzinach 10:00 – 16:00 w siedzibie fundacji na ul Armii Krajowej 9 w Jędrzejowie. Być może akurat ktoś z nas może pomóc. Jeśli jesteśmy sami zdrowi i możemy oddać krew – okażmy miłosierdzie.
 11. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 12. Wszystkich naszych parafian zawierzamy Bożej Opatrzności i życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem