Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

25 listopada 2018 r. - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświat

 1. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o uzdrowienie duchowe i cielesne o godz. 17:00. Będzie jej przewodniczył o. Pacyfik Iwaszko, franciszkanin z Pińczowa. W czasie tego spotkania niech w naszym sercu będzie głęboka wiara, że Bóg w mocy Ducha Świętego może uzdrowić nasze życie.
 2. W czwartek będziemy przeżywać już siódme spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 17:00. Słowo Boże wygłosi o. Jan Strumiłowski, cysters z Jędrzejowa. Tematem tego wieczoru rekolekcyjnego będzie „Kościół to wspólnota – wierzyć i rozumieć”. Wszystkich serdecznie zapraszamy wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”.
 3. W czwartek, 29 listopada, Biskup Kielecki Jan Piotrowski będzie obchodził czwartą rocznicę Ingresu do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza św. w intencji Księdza Biskupa Jana o godz. 18:00 w Bazylice Katedralnej. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do udziału w tej uroczystości i do modlitwy w intencji Dostojnego Jubilata.
 4. W piątek przypada Święto Świętego Andrzeja Apostoła, który jest patronem Ks. Andrzeja i Siostry Andrei. W intencji drogich nam Solenizantów odprawimy Mszę św. o godz. 17:00. Księdza Andrzeja polecamy Panu Bogu ze szczególną prośbą o dar zdrowia, gdyż po operacji nogi przeżywa trudny czas rekonwalescencji. Dla Siostry Andrei będziemy wypraszać potrzebne łaski Boże w pełnieniu posługi zakonnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich obchodzących imieniny tego dnia.
 5. W sobotę – pierwszą miesiąca – w godzinach dopołudniowych kapłani pojadą do chorych w naszej parafii.
  Tego dnia o godz. 15:00 będzie spotkanie Apostolatu Maryjnego w salce parafialnej. Wspólnota zaprasza wszystkich pragnących się włączyć w tę formę czci okazywanej Maryi.
 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja o godz. 15:00 w salce parafialnej.
 7. Pan Organista w tym tygodniu zaniesie poświęcone opłatki mieszkańcom ul. Górki Grabowskie, Sienkiewicza, Żeromskiego, Konopnickiej, Krasińskiego, Mickiewicza, Słowackiego, Kopernika i Podchojn. W zakrystii mogą nabyć opłatki ci, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
 8. Starostwo Powiatowe organizuje akcję oddawania krwi –  26 listopada, w poniedziałek w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Armii Krajowej 9, w godzinach od 9:00 do 12:00. Ponadto, w ramach V Powiatowej Kampanii Białej Wstążki przeciw przemocy wobec kobiet, w gablocie przed kościołem znajdziemy terminy bezpłatnych dyżurów psychologa i adwokata,  do których osoby pokrzywdzone mogą się zgłosić po pomoc.
 9. Zbliża się 6 grudnia, dzień świętego Mikołaja. W naszym kościele spodziewamy się św. Mikołaja już 5 grudnia po Mszy św. o godz. 17:00. Rodzice bądź dziadkowie, przez których dzieci zamawiają prezenty u św. Mikołaja, proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii najpóźniej 5 grudnia przed Mszą świętą o godz. 17:00.   
 10. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 11. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem