Ogłoszenia parafialne

Adwent

2 grudnia 2018 r. - I Niedziela Adwentu

 1. Kościół rozpoczyna dziś Adwent, czyli liturgiczny okres przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa. W pierwszej części rozważać będziemy powtórne przyjście Zbawiciela dla ostatecznego osądzenia świata. Stąd usłyszymy wezwanie do nawrócenia i poprawy życia. Wybrzmi to szczególnie w okresie rekolekcji parafialnych, które będą trwać od 16 do 18 grudnia. W drugiej części Adwentu będziemy się przygotowywać do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Od jutra rozpoczynają się w naszej świątyni Roraty, czyli adwentowa Msza święta ku czci Najświętszej Maryi Panny, którą Bóg wybrał na Matkę Zbawiciela świata. Będziemy je odprawiać o świcie i wieczorem. Rano o godz. 6:00 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, po czym  około godz. 6:30 rozpoczniemy Mszę świętą. Na Roraty po południu o godz. 17:00 zapraszamy tych, którzy nie będą mogli przyjść rano, a w szczególności dzieci, które każdego dnia otrzymają specjalną pamiątkę. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą lampionów. Poprzez gorliwe uczestniczenie w Roratach, będziemy mogli wyprosić u Pana Boga, przez orędownictwo Matki Najświętszej, wiele łask dla siebie i swojej rodziny. Serdecznie zapraszamy.
 3. Tradycją lat ubiegłych Caritas Polska rozprowadza w parafiach świece wigilijne. Dochód z ich sprzedaży służy WIGILIJNEMU DZIEŁU POMOCY DZIECIOM. Od dziś także i my możemy nabyć te świece w zakrystii i przez to wspomóc jakieś biedne dziecko na Święta.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotkania tej wspólnoty  mają na celu ukazanie sposobu, w jaki można poznawać Pismo Święte. Jest to również forma przygotowania do pełniejszego uczestniczenia we Mszy Świętej, dzięki dokładnemu omówieniu i rozważeniu czytań nadchodzącej niedzieli. Serdecznie zapraszamy.
 5.  We wtorek, 4 grudnia, z okazji 23 rocznicy kanonizacji św. Eugeniusza de Mazenoda założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, o godz.17:00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynno – błagalna w intencji całego Zgromadzenia oraz tworzących naszą Wspólnotę Misyjną.
 6. W środę, 5 grudnia, po Mszy świętej o godz. 17:00 spodziewamy się przybycia do naszej świątyni św. Mikołaja. Rodzice bądź dziadkowie, przez których dzieci zamawiały prezenty u św. Mikołaja, proszeni są o przyjście przed Mszą świętą do zakrystii.
 7. W czwartek – pierwszy miesiąca – o godz. 15:30 rozpocznie się spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium w salce parafialnej. Niezwykle potrzebna jest modlitwa Przyjaciół Seminarium i całej naszej parafii o nowe i święte powołania do kapłaństwa. W tej intencji będziemy modlić się w czwartek podczas Mszy świętej o godz. 17:00 i nabożeństwa po jej zakończeniu. Zachęcamy do wstępowania do Grona Przyjaciół Seminarium oraz do udziału w modlitwach pierwszoczwartkowych.
  Również w czwartek będziemy przeżywać już ósme spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 17:00. Słowo Boże wygłosi o. Jan Strumiłowski, cysters z Jędrzejowa. Tematem tego wieczoru rekolekcyjnego będzie „Obdarowanie w Duchu Świętym – Jezus uwalnia w Eucharystii”. Wszystkich serdecznie zapraszamy wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”.
 8. W piątek Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja przeżywa święto patronalne. Stąd też Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Pracownicy zapraszają na Mszę św. o godz. 9:00 o Boże błogosławieństwo dla tej Szkoły.
 9.  W piątek – pierwszy miesiąca zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o 15:00. Przed Najświętszym Sakramentem Koronką do Miłosierdzia Bożego pomodlimy się o dobre przeżycie Adwentu. Od godz. 16:00 będziemy mogli skorzystać ze spowiedzi świętej. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwać od godz. 15:00 do 17:00. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata. Pierwszopiątkowa Msza św. w Piaskach i Podchojnach rozpocznie się około godz. 18:00.
 10.  W sobotę – 8 grudnia – przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Boga za dar Najświętszej Marii Panny podczas Mszy św. o godz. 6:30, 7:00, 9:00, 12:00 i 17:00. W tym dniu Msza św. o godz. 12:00 będzie sprawowana w Godzinie Łaski dla świata. W jednym z objawień Maryja obiecała że, modlącym się w tej godzinie ześle niezliczone łaski dla ciała i duszy. Będą liczne nawrócenia. Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeśli dobrzy ludzie będą modlić się za swoich grzesznych braci. W tym dniu przypadają imieniny Siostry Przełożonej Wirginii. W naszych modlitwach polecajmy dobremu Bogu czcigodną Solenizantkę.  O godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Siostry Wirginii.
 11.  Za tydzień, w II niedzielę Adwentu, już od wielu lat w kościołach całej Polski przeprowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszymi dobrowolnymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć polskie parafie na terenach dawnego Związku Radzieckiego.
 12. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 15:00 będzie poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom z kl. III, przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.
 13. W tym tygodniu Pan Organista zaniesie poświęcone opłatki mieszkańcom ul. Pińczowskiej, Zielonej, Sadowej, Słonecznej i Walerona. W zakrystii mogą nabyć opłatki ci, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
 14. Rada Rodziców, Uczniowie i Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Piaskach serdecznie zapraszają na Jasełka które odbędą się w piątek, 7 grudnia,  o godz. 17:00 w pawilonie sportowym klubu „Piaskowianka” w Piaskach.
 15. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 16. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy, aby rozpoczynający się dziś Adwent był czasem radosnego umocnienia wiary w Tego, na którego czekamy w tajemnicy Bożego Narodzenia.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem