Ogłoszenia parafialne

9 grudnia 2018 r. - II Niedziela Adwentu

Dziś w całej Polsce po Mszach świętych zbierane są dobrowolne ofiary na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Również i my możemy pomóc naszym braciom i siostrom, żyjącym na wschód od polskiej granicy, składając do puszek nasz dar serca. Za wszystkie ofiary niech Bóg wynagrodzi. Dziękujemy Wspólnocie Misjonarzy Oblatów za pomoc w zbiórce ofiar.

 1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła: w czwartek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę; w piątek – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 2. Zachęcamy do udziału w Roratach. Tę Mszę św. ku czci Matki Bożej sprawujemy rano po odśpiewaniu Godzinek o godz. 6.00 i po południu o 17.00. Znajdźmy czas dla Matki Bożej. Niech to będzie nasz dobry uczynek adwentowy.
 3. W czwartek będziemy przeżywać dziewiąte spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 17.00. Słowo Boże wygłosi o. Jakub Zawadzki, cysters z Jędrzejowa. Tematem tego wieczoru rekolekcyjnego będzie „Rozeznanie na drodze wiary i chodzenie w Duchu Świętym”. Wszystkich serdecznie zapraszamy!
 4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które będą trwać do wtorku włącznie. W ostatnim dniu rekolekcji skorzystamy ze spowiedzi świętej. Szczegółowy program rekolekcji otrzymamy w przyszłą niedzielę.
 5. W pierwszy dzień Rekolekcji Adwentowych – w przyszłą niedzielę – w godz. 14.00 – 17.00 będziemy spowiadać chorych w ich domach, niosąc im Pana Jezusa w Komunii Świętej. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych do spowiedzi adwentowej, do których nie przyjeżdżamy każdego miesiąca z Komunią Świętą.
 6. W niedzielę o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. z udziałem kandydatów do Bierzmowania. Bardzo prosimy o udział w tym adwentowym spotkaniu również rodziców przygotowującej się młodzieży.
 7. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie modlitewne Wspólnoty Misyjnej – Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Serdecznie zaprasza Animator tej wspólnoty – pan Wincenty Skowron.
 8. W tym tygodniu pan Organista zaniesie poświęcone opłatki dla rodzin Kulczyzny, Ludwinowa i Łączyna Dużego. Poświęcone opłatki możemy również otrzymać od Sióstr w zakrystii. Ofiary przy tym składane są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę pana Organisty i Sióstr w naszym kościele.
 9. W zakrystii są przygotowane świąteczne świece Caritas na stół wigilijny. Zakupując taką świecę pomagamy najuboższym dzieciom w naszej diecezji. Potraktujmy to jako zaproszenie do stołu wigilijnego niespodziewanego gościa, który zapuka podczas Wigilii do naszego domu. Postawmy świecę Caritas na wolnym miejscu na stole wigilijnym.
 10. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Policja jędrzejowska skierowała do nas apel następującej treści:
  Zima to okres niskich temperatur, to właśnie one co roku w skali całego kraju są przyczyną śmierci wielu osób. Wystarczy tylko jeden telefon, aby uratować komuś życie. Tak niewiele potrzeba, aby pomoc nadeszła w odpowiednim momencie. Wiele razy policjanci udzielają pomocy osobom starszym, nietrzeźwym lub w inny sposób nieporadnym życiowo, czy to z racji wieku, czy chorób. Często podejmowane czynności pomocowe są wynikiem informacji od osób postronnych, dla których los obcych ludzi nie jest obojętny. Dlatego policjanci przypominają i apelują o reagowanie na zagrożenia wynikające z niskich temperatur lub innych czynników losowych. Prosimy o szybkie informowanie mundurowych lub instytucji pomocowych o takich właśnie sytuacjach. Państwa informacje mogą uratować takiej osobie zdrowie i życie. Nie bądźmy obojętni- reagujmy.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Serdecznie polecamy tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
 12. Wszystkim drogim Parafianom życzymy w tym tygodniu opieki Bożej za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Patronki Adwentu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem