Ogłoszenia parafialne

16 grudnia 2018 r. - III Niedziela Adwentu

 1. Z Bożą pomocą rozpoczęliśmy dziś Rekolekcje Adwentowe. Przez słuchanie słowa Bożego, spowiedź i Komunię Świętą chcemy przygotować się do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Jutro i we wtorek będziemy spotykać się na naukach rekolekcyjnych w następującym porządku:
  • o godz. 9.00, 11.00, 16.00 (Roraty z nauką dla dzieci) i 17.00
  • we wtorek na godz. 13.45 zapraszamy dzieci oraz młodzież gimnazjalną i szkół średnich.
  Zwróćmy uwagę, że w poniedziałek, i wtorek nie będzie Mszy św. porannej o godz. 6.30 i 7.00. Zapraszamy wszystkich na spotkania rekolekcyjne.

  W KAPLICACH:

  W poniedziałek:

  • o godz. 10.00- Węgleniec
  • o godz. 12.00- Piaski
  • o godz. 15.00- Podlaszcze

  We wtorek:

  • o godz. 14.30- Podchojny
  Wtorek, ostatni dzień Rekolekcji, to czas pokuty i pojednania z Bogiem i ludźmi. Będziemy mieli okazję spowiedzi w trzech blokach czasowych:
   1. od 8.00- 10.00
   2. od 10.30- 12.00
   3. od 15.30- 18.00
  Korzystając ze spowiedzi przeżyjmy Mszę Świętą, przyjmując Pana Jezusa w Eucharystii. Zróbmy wszystko, abyśmy przez udział w Rekolekcjach Adwentowych odnowili nasze życie duchowe i napełnieni Bogiem, mogli z czystym sercem wyciągnąć rękę z opłatkiem wigilijnym do naszych najbliższych. Ofiary złożone na tacę podczas spowiedzi we wtorek potraktujmy jako wyraz wdzięczności Księdzu Rekolekcjoniście za jego posługę dla nas.
 2. Przygotowaliśmy folder z programem Rekolekcji Adwentowych. Zabierzmy go ze sobą do domu, aby wiedzieć dokładnie o godzinach spotkań rekolekcyjnych.
 3. Dziś odwiedzimy chorych w domach w godz. 14.00 do 16.30. Oczekujemy na zgłoszenie osób potrzebujących takiej posługi.
 4. Od 16 grudnia rozpoczynamy  Nowennę do Dzieciątka Jezus. Aż do Świąt Bożego Narodzenia będziemy ją odprawiać rano o godz. 6.00 i po niej ok. 6.20 Roraty. Po południu Nowennę do Dzieciątka Jezus będziemy rozpoczynać o godz. 16.45 i po niej ok. 17.00 będą Roraty, na których niech nie zabraknie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. W środę o godz. 17.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji naszych Ministrantów oraz ich Rodziców. Po Mszy Św. Służba Ołtarza wraz z Rodzicami spotka się w salce parafialnej na opłatku świątecznym.
 6. W czwartek będziemy przeżywać dziesiąte, ostatnie spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 17.00. Tematem konferencji będzie ”Z Maryją w życie w Duchu Świętym”. Zapraszamy do wspólnego przeżycia tego wieczoru rekolekcyjnego wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”.
 7. W piątek o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. Po Mszy św w ich intencji odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Serdecznie polecamy tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i „Miłujcie się”. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
 9. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy owocnego przeżycia Rekolekcji Adwentowych. Niech Bóg umocni naszą wiarę, odnowi nadzieję - szczególnie w trudnych sytuacjach życiowych oraz pomnoży miłość, bez której nie ma pokoju i szczęścia.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem