Ogłoszenia parafialne

Wigilia Bożego Narodzenia

23 grudnia 2018 r. - IV Niedziela Adwentu

 1. Jutro, w Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Wieczorem zasiądziemy do rodzinnej wieczerzy wigilijnej. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej. Potrawy winny być postne. Na stole stawiamy dodatkowe nakrycie, które przypominać będzie, że jesteśmy gotowi pomóc tym, którzy są biedni i samotni. Wieczerzę zaczynamy od znaku krzyża i zapalenia wigilijnej świecy. Następnie odczytujemy fragment z Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2, 1 – 7). Potem zaśpiewajmy kolędę „Wśród nocnej ciszy” i złóżmy sobie życzenia, łamiąc się poświęconym opłatkiem. O godz. 23.30 odprawimy ostatnią Nowennę do Dzieciątka Jezus, a o 24.00 zapraszamy na uroczystą Pasterkę.  Ofiary z Pasterki przeznaczone będą na potrzeby duszpasterstwa niepełnych rodzin. W kaplicach Pasterkę odprawimy o godz. 22.00.
 2. Dzięki harcerzom dotarło do nas światło betlejemskie. Możemy je zabrać do domu od  świecy ustawionej przed ołtarzem.
 3. Są jeszcze do nabycia w zakrystii świece Caritas na stół wigilijny. Składając przy zakupie ofiarę, okażemy miłosierdzie biednym dzieciom na Święta Bożego Narodzenia.
 4. We wtorek, w Uroczystość Bożego Narodzenia, podczas Mszy świętych – jak w każdą niedzielę –  powitamy Nowonarodzonego Pana w naszej świątyni, jak pasterze w Betlejem.
 5. W środę, w drugi dzień świętowania Narodzenia Pańskiego, w Święto  św. Szczepana, Pierwszego Męczennika będziemy się modlić za Katolicki Uniwersytet Lubelski i wesprzemy go ofiarami na tacę.
 6. W czwartek przypada Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jest patronem Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego. W tym dniu polecimy naszego Pasterza Opatrzności Bożej. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 6.30. 7.00 i 17.00 pobłogosławimy wino, które będzie można skosztować z prośbą o zdrowie ciała i duszy.
 7. W piątek będziemy obchodzić Święto Świętych Młodzianków, dzieci, które król Herod kazał zamordować, próbując zabić pośród nich także Jezusa.
 8. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę pasterską, zwaną kolędą. Kapłani nawiedzą domy naszej parafii, zanosząc rodzinom Boże błogosławieństwo. Będzie to okazja do wspólnej rozmowy i modlitwy o Bożą opiekę nad domownikami w 2019 roku. Ofiary materialne złożone przy tej okazji na Kościół, przeznaczymy na wypłacenie prac przy chodniku wokół kościoła i na wykonanie nowych drzwi do kościoła w bocznym wejściu.

  Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:

  PIĄTEK – 28.12.2018
  od godz. 9.00

  – Piaski przy trasie
  * (1 kapłan – Piaski, lewa strona – zaczyna od Jędrzejowa)
  * (3 kapłanów, prawa strona Piasków wraz z ulicą Spacerową)

  od godz. 15.00
  – ul Krasińskiego (1 kapłan zaczyna od pierwszego numeru)
  – ul. Sienkiewicza (3 kapłanów)

  SOBOTA – 29.12.2018:
  od godz. 9.00

  – Borki i Wolica (2 kapłanów)
  *(pierwszy kapłan – Borki od p. Władysława Barylskiego)
  *(drugi kapłan – Wolica od p. Piotra Balińskiego)

  – Zawodzie i Kopaniny (2 kapłanów)
  *(pierwszy kapłan – Zawodzie od Jędrzejowa)
  *(drugi kapłan – Kopaniny od Wolicy)

 9. Z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do soboty w godz. od 8.00 do 9.00 i bezpośrednio po Mszy św. wieczornej (czyli około 17.30)
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Serdecznie polecamy tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i „Miłujcie się”. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
 11. Na progu Bożego Narodzenia życzymy Wam, Drodzy Parafianie, pokoju serca, który od Boga pochodzi oraz ciepła rodzinnego i miłości prawdziwej przy wigilijnym stole!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem