Ogłoszenia parafialne

Niedziela Świętej Rodziny

30 grudnia 2018 r. - Niedziela Świętej Rodziny

 1. Jutro przeżyjemy ostatni dzień Roku Pańskiego 2018. Podziękujemy za każdy dzień, który otrzymaliśmy od Bożej Opatrzności.  Po Mszy św. o godz. 17.00 odprawimy specjalne nabożeństwo przed Jezusem Chrystusem w Najświętszym Sakramencie z podziękowaniem za wszelkie dobro, otrzymane z Bożej łaski w kończącym się roku. Serdecznie zapraszamy na to liturgiczne zakończenie roku w poniedziałek na godz. 17.00.
 2. We wtorek – Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, a więc obowiązkowo w tym dniu uczestniczymy w Eucharystii. Msze święte 1 stycznia będą odprawione tak, jak w każdą niedzielę.
 3. W czwartek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. Wcześniej o godz. 15.30 spotkanie modlitewne Grona Przyjaciół Seminarium.
 4. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do przyjęcia Komunii Św. wynagradzającej Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata. Od godz. 6.30 będzie możliwość spowiedzi świętej do godz. 7.30. Po południu zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o 15.00. Wtedy rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi świętej. O godz. 17.00 – Msza święta. W Piaskach i Podchojnach Msza św. około godz. 18.00
 5. W sobotę o godz. 15.00 będzie spotkanie Apostolatu Maryjnego w salce parafialnej. Czciciele Matki Bożej zapraszają do dołączenia do ich grona.
  O godzinie 16.30 odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, wynagradzające sprawiedliwości Bożej za grzechy ludzi przeciwko Najświętszej Maryi Pannie.
 6. Ze względu na trwającą kolędę, do chorych pojedziemy w tym miesiącu po uzgodnieniu telefonicznym.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Jest to także dzień pomocy kościołom misyjnym. Ofiara złożona na tacę będzie przeznaczona na misje. Na każdej Mszy Św. poświęcimy też kadzidło i kredę. Kadzidło spalimy na folii aluminiowej nad ogniem w naszych domach, na znak tego, aby nasze życie było miłe Bogu jak woń kadzidła. Kredą nanosimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu Kacpra, Melchiora i Baltazara, dodając cyfry Nowego Roku 2019. W ten sposób pokażemy, że i nasz dom oddał pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli zabrać ze sobą zestaw kadzidła i kredy, przygotowany dla każdej rodziny. Składane przy tym dobrowolne ofiary wesprą pracę misjonarzy z naszej diecezji.
 8. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:

  ŚRODA – 02.01.2019:
  od godz. 9.00
  – Podchojny od E7 do Cegły i Cegła (2 kapłanów)
  – Podlaszcze (1 kapłan od pierwszego numeru)
  od godz. 15.00
  – ul. Konopnickiej (2 kapłanów)
  – ul. Dębowa i Dygasińskiego (2 kapłanów)

  CZWARTEK – 03.01.2019:
  od godz. 15.00
  – ul. Topolowa (2 kapłanów)
  – ul. Klonowa i Lipowa (1 kapłan)

  PIĄTEK – 04.01.2019:
  od godz. 9.00
  – Ignacówki (2 kapłanów)
  –Diament (1 kapłan)

  SOBOTA – 05.01.2019:
  od godz. 9.00
  – Podchojny od E7 do Laskowa (2 kapłanów rozpocznie od E7, 2 kapłanów – od Laskowa)

  PONIEDZIAŁEK – 07.01.2019:
  od godz. 15.00
  –ul. Żeromskiego (2 kapłanów)
  –ul. Doktora Sędka (1 kapłan)

 9. Serdecznie polecamy prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i „Miłujcie się”. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
 10. Naszym Drogim Parafianom życzymy nieustannego trwania w radości Bożego Narodzenia, w bliskości z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem