Ogłoszenia parafialne

Dzień Babci Dzień Dziadka

20 stycznia 2019 r. - II Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii Kościoła: w poniedziałek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; w czwartek – wspomnienie  św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła, w piątek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w sobotę – wspomnienie Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 2. W poniedziałek przypada Dzień Babci, a we wtorek – Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych drogich babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.
 3. Ksiądz Biskup Ordynariusz naszej Diecezji kieruje do nas następujący komunikat: „W dniach 22-27 stycznia odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Panamie z udziałem Ojca Świętego Franciszka. Jest to kolejna okazja do radosnego spotkania w wierze młodych ludzi ze wszystkich kontynentów. W tym wydarzeniu bierze udział kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży z naszej diecezji. Młodzież kielecka posłana na ŚDM w Panamie liczy na nasze modlitwy, dlatego serdecznie proszę o dar tej modlitwy w intencji młodych i Ojca Świętego Franciszka.
  W łączności z młodzieżą zgromadzoną w Panamie w najbliższą sobotę odbędzie się też czuwanie modlitewne młodych Diecezji Kieleckiej na hali Targów w Kielcach.  Światowe Dni Młodzieży przeżywane pod hasłem „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego” (Łk 1,38) wskazują nam Maryję jako przykład do naśladowania. Niech więc jej wstawiennictwo wyprasza potrzebne łaski zarówno uczestnikom ŚDM jak i Kościołowi Kieleckiemu, który trwa na modlitwie.
  Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa – Wasz Biskup† Jan Piotrowski”
 4. Dzieci z Ogniska Wychowawczego Caritas zapraszają na spotkanie z kolędnikami w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 oraz po 10.30. Kolędujące dzieci będą zbierać ofiary na wycieczkę szlakiem bł. Edmunda Bojanowskiego.
 5. Za tydzień w poniedziałek, 28 stycznia w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. o uzdrowienie mocą Ducha Świętego z chorób duszy i ciała. Mszy św. o uzdrowienie będzie przewodniczył o. Pacyfik Iwaszko, franciszkanin z Pińczowa. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy o dary Ducha Świętego.
 6. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:

  PONIEDZIAŁEK – 21.01.2019
  od godz. 15.00
  – ul. Krzywa

  WTOREK – 22.01.2019
  od godz. 15.00
  – ul. Pińczowska – numery parzyste

  ŚRODA – 23.01.2019
  od godz. 15.00
  – ul. Pińczowska – numery nieparzyste, ul. Jeżewskiego i ul. Zielona

  CZWARTEK – 24.01.2019
  od godz. 15.00
  – ul. 11 Listopada – numery parzyste i ul. Krótka

  PIĄTEK – 25.01.2019
  od godz. 15.00
  – ul. 11 Listopada – numery nieparzyste i ul. Niemirskiego

  SOBOTA – 26.01.2019
  od godz. 9.00
  – ul. Wiejska i ul. Jasionka od ul. Wiejskiej do ul. Głowackiego
  – ul. Jasionka od ul. Partyzantów w prawo (w stronę fabryk – w stronę „Martomu” – początek kolędy – nr 76 A) 

  Program wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień umieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.

 7. Serdecznie polecamy prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
 8. Naszym Drogim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem