Ogłoszenia parafialne

27 stycznia 2019 r. - III Niedziela Zwykła

 1. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o uzdrowienie duchowe i cielesne o godz. 17.00. Będzie jej przewodniczył o. Pacyfik Iwaszko, franciszkanin z Pińczowa. W czasie tego spotkania niech w naszym sercu będzie głęboka wiara, że Bóg w mocy Ducha Świętego może uzdrowić nasze życie.
 2. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Bogu za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź św. rozpocznie się rano o godz. 6.30. Po południu, zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. aż do Mszy św. o godz. 17.00. W Piaskach i w Podchojnach Msza św. i spowiedź rozpocznie się około godz. 18.00.
 3. W sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tak jak Maryja przyniosła do Świątyni Jerozolimskiej Jezusa, tak my w tym dniu przyniesiemy w swoich dłoniach świece – symbol Chrystusa – Jedynej Światłości Świata. W tym dniu odprawimy uroczyste Msze święte z poświęceniem świec o godzinie 6.30, 7.00, 9.00 i 17.00. Wszystkich zachęcamy do przyniesienia w tym dniu do kościoła gromnic. Te poświęcone świece zapala się w domu podczas burz, choroby, nieszczęść rodzinnych, w sytuacjach niepokoju o życie i zdrowie domowników. W tym dniu będziemy też modlić się za zakony kontemplacyjne, a ofiara na tacę będzie przeznaczona na ich utrzymanie.
  O godzinie 16.30 odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, wynagradzające sprawiedliwości Bożej za grzechy ludzi przeciwko Najświętszej Maryi Pannie.
 4. Ze względu na trwającą kolędę, w miesiącu lutym do chorych pojedziemy po uzgodnieniu telefonicznym.
 5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 15.00 w salce parafialnej.
 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się  spotkanie Rodziny Radia Maryja o godz. 15.00 w salce parafialnej
 7. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:

  WTOREK – 29.01.2019
  od godz. 15.00

  – ul. Jasionka – od ul. Głowackiego do ul. Partyzantów

  ŚRODA – 30.01.2019
  od godz. 15.00

  – ul. Okrzei
  – ul. Piłsudskiego

  CZWARTEK – 31.01.2019
  od godz. 15.00

  – ul. Rakowska
  – osiedle Górki Grabowskie

  SOBOTA – 02.02.2019
  od godz. 10.00

  – ul. Brzozowa, ul. Cmentarna i ul. Kielecka

  PONIEDZIAŁEK – 04.02.2019
  od godz. 15.00

  – ul. Małogoska i Podchojny z Wilanowem
  – ul. Kilińskiego

  Program wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień umieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.

 8. Starosta Jędrzejowski, Pan Paweł Faryna zaprasza na VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się dziś o godz. 15.00 w kościele w Sobkowie.  Na tym przeglądzie wystąpi młodzież z naszej parafii.
 9. Serdecznie polecamy prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
 10. Naszym Drogim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem