Ogłoszenia parafialne

3 lutego 2019 r. - IV Niedziela Zwykła

 1. We wtorek w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy z Katanii na Sycylii, czczonej jako patronka chroniąca od pożarów, wypadków i innych nieszczęść. W tym dniu dokonuje się poświęcenia chleba, który jest przechowywany w domu, z wiarą, że przez wstawiennictwo św. Agaty Pan Bóg będzie chronił dom od pożaru. Chleb św. Agaty jest też wożony przez kierowców w samochodzie na znak modlitwy o ochronę przed wypadkiem. Poświęcenie chleba – we wtorek na każdej Mszy św.
 2. W czwartek – pierwszy miesiąca – o godz. 15.30 będzie spotkanie modlitewne Grona Przyjaciół Seminarium w salce parafialnej. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 zaniesiemy prośbę do Jezusa Chrystusa Najwyższego Pasterza o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii. W nabożeństwie po Mszy św. polecimy opiece Bożej kapłanów pochodzących z naszej parafii, niegdyś pracujących i obecnie posługujących w naszym kościele.
 3. W parafii OO. Cystersów w Jędrzejowie rozpocznie się w sobotę, 9 lutego Kurs Przedmałżeński. Początek spotkania na furcie klasztornej o godz. 18.45.
 4. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:

  PONIEDZIAŁEK – 04.02.2019
  od godz. 15.00

  – Wilanów – jeden kapłan rozpocznie od p. Jacka Zmarzłego
  – Podchojny obok Wilanowa – jeden kapłan rozpocznie od p. Zdzisława Frankiewicza a następnie przejdzie na ul. Małogoską od strony szpitala
  – ul. Kilińskiego – jeden kapłan rozpocznie od ul. Kieleckiej

  WTOREK – 05.02.2019
  od godz. 15.00

  – ul. Piastowska
  – ul. Polna

  ŚRODA – 06.02.2019
  od godz. 15.00

  – ul. Ogrodowa
  – ul. Strażacka

  CZWARTEK – 07.02.2019
  od godz. 15.00

  – ul. Daszyńskiego

  PIĄTEK – 08.02.2019
  od godz. 15.00

  – pl. Kościuszki
  – ul. Murawiec

  SOBOTA – 09.02.2019
  od godz. 9.00

  – ul. Kościelna, ul. Jana Pawła II, ul. Św. Barbary (jeden kapłan rozpocznie kolędę na ul. Kościelnej od Rynku, następnie przejdzie na ul. Jana Pawła II, drugi kapłan rozpocznie kolędę na ul. Św. Barbary od strony Klasztoru)

  Program wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień umieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.

 5. Czciciele bł. Wincentego Kadłubka zapraszają do wzięcia udziału w III Pieszej Pielgrzymce Śladami bł. Wincentego Kadłubka z Krakowa do Jędrzejowa w dniach 8 – 12 marca 2019r. Opiekę duchową sprawują Ojcowie Cystersi. Szczegółowe informacje w gablocie z ogłoszeniami i na stronie internetowej Klasztoru.
 6. Serdecznie polecamy prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
 7. Naszym Drogim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem