Ogłoszenia parafialne

10 lutego 2019 r. - V Niedziela Zwykła

 1. W poniedziałek przypada wspomnienie NMP z Lourdes, od 27 lat obchodzone  jako Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 17.00 polecimy dobremu Bogu wszystkich, którym brakuje zdrowia. Chorzy otrzymają też specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 2. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną głębiej poznać Pismo Święte i na co dzień żyć słowem Bożym.
 3. W środę zapraszamy ministrantów i ich rodziców na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji służby ołtarza w naszej parafii. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie ministranckie w salce parafialnej.
 4. W ostatnim czasie w zakrystii zostały złożone następujące ofiary na potrzeby naszej parafii: pewna rodzina z ul. Głowackiego – 300 zł, pewna rodzina z ul. Krzywej – 200 zł, pewna osoba z ul. 11 Listopada – 100 zł, pewna rodzina z ul. Rakowskiej – 300 zł, pewna osoba z ul. Partyzantów – 100 zł. Wymienionym ofiarodawcom oraz wszystkim, którzy w czasie kolędy złożyli ofiarę na materialne potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 będzie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców, a po Mszy świętej również w ich intencji będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. W przyszłą niedzielę, 17 lutego przypada 748 rocznica nadania dla Jędrzejowa praw miejskich. Obchody Święta Miasta rozpoczną się uroczystą Mszą św. w naszym kościele o godz. 9.00, sprawowaną  w intencji miasta Jędrzejowa i jego mieszkańców, a zamówioną przez Burmistrza Miasta Jędrzejowa oraz Przewodniczącą Rady Miasta wraz z Radnymi. Dalsza część obchodów Święta Miasta będzie miała miejsce w sali widowiskowej Centrum Kultury o godz. 18.00. W programie między innymi: gala wręczenia statuetek „Jędrzejowianin Roku 2018” oraz koncert poświęcony twórczości Zbigniewa Wodeckiego pod tytułem „Z tobą chcę oglądać świat” w wykonaniu artystów jędrzejowskich. Na te uroczystości zapraszają władze naszego miasta.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie modlitewne Wspólnoty Misyjnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 7. Rodziny nieobecne podczas kolędy, a pragnące spotkać się we wspólnej modlitwie z kapłanami w swoich domach, proszone są o zgłoszenie się w zakrystii w celu umówienia dogodnego terminu zaległej wizyty duszpasterskiej.
 8. Za tydzień w poniedziałek, 18 lutego w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. o uzdrowienie mocą Ducha Świętego z chorób duszy i ciała. Mszy św. o uzdrowienie będzie przewodniczył o. Pacyfik Iwaszko, franciszkanin z Pińczowa. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy o dary Ducha Świętego.
 9. Na ulicach Jędrzejowa zgubiono spięte razem trzy klucze, znalazcę prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 10. Serdecznie polecamy prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
 11. Naszym Drogim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem