Ogłoszenia parafialne

Święto Matki Bożej Zielnej

11 sierpnia 2019 r. - XIX Niedziela Zwykła

 1. W miesiącu trzeźwości pamiętajmy w modlitwach o wszystkich dotkniętych wielką tragedią pijaństwa. Dajmy również dobry przykład. Zachęcamy do podjęcia przynajmniej do końca tego miesiąca postanowienia powstrzymania się od picia alkoholu, by taką ofiarą wybłagać pogrążonym w nałogu alkoholowym łaskę życia w trzeźwości. Na stoliku przed amboną leży „Księga Abstynencji”. Zapiszmy w niej nasze postanowienia.
 2.  We wtorek – 13 sierpnia – zapraszamy  na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 19.30 modlitwą różańcową. O godz. 20.00 odprawimy Mszę św., po której wyruszymy z procesją fatimską – ze świecami – wokół naszego kościoła. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie ku czci Matki Bożej.
 3. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwana Świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Msze św.  jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji S. Natany z racji imienin, zamówiona przez grupy modlitewne naszej parafii. W czasie tej Mszy św. podziękujemy Panu Bogu za trzyletnią posługę S. Natany w naszej parafii, gdyż z końcem przyszłego tygodnia S. Natana wyjeżdża do Starego Sącza, gdzie została ustanowiona przełożoną tamtejszych sióstr zakonnych.  Zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji naszej drogiej Siostry.
 4. W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej parafii. Po Mszy św. odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za wspierających materialnie naszą parafię. W ostatnim czasie na potrzeby naszej parafii zostały złożone następujące ofiary: Pewna osoba z Wilanowa – 100 zł.;
  ks. Dominik Terczyński – 300 zł.; Pewna rodzina z ul. Murawiec – 100 zł.; Pewna osoba – 100 zł.; Wspólnota Misyjna Misjonarzy Oblatów – 500 zł.; Pewna osoba z Podchojn 500 zł.; Pewna osoba z ul. Sadowej 1000 zł.
 5. Również w piątek o godz. 18.00, będzie ofiarowana Msza święta w intencji ks. Jacka z racji jego imienin, zamówiona przez wszystkie wspólnoty modlitewne z naszej parafii. Przez orędownictwo św. Jacka będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla drogiego nam Solenizanta. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o Bożą opiekę dla ks. Jacka.
 6.  W przyszłą niedzielę o godz. 16.00   odbędzie się spotkanie modlitewne Wspólnoty Misyjnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 7. Za dwa tygodnie, 25 sierpnia w niedzielę zapraszamy na piknik rodzinny. Rozpocznie się o godz. 15.00. Organizatorzy ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przewidzieli wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, takich jak: potrawy regionalne, brokatowe tatuaże, warkoczyki, konkursy, bezpłatny zamek dmuchany i zjeżdżalnia, występy znanych zespołów muzycznych i lokalnych wykonawców oraz potańcówka. Szczegóły tego wydarzenia, mającego hasło: „Dziedzictwo lokalne – w kierunku kultury” znajdziemy na plakatach w gablocie z ogłoszeniami. Organizatorzy mają wielką prośbę do pań w naszej parafii, aby zechciały upiec i przynieść na piknik jakieś ciasto. Wypieki można przynieść przed piknikiem od godz. 13.00 do salki przy dzwonnicy. Za te przyniesione ciasta z góry dziękujemy, bo dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc najuboższym. 
 8.   Czciciele bł. Wincentego Kadłubka zapraszają do wzięcia udziału w dwóch Pielgrzymkach Rowerowych Szlakiem Bł. Wincentego Kadłubka. Pierwsza – z Kielc do Jędrzejowa w niedzielę 18 sierpnia 2019r. Druga pielgrzymka –   z Krakowa do Jędrzejowa w dniach 31 sierpnia – 1 września 2019r. Szczegółowe informacje u organizatorów. Ich numery telefonu znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się!” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W Koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 10.  Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem