Ogłoszenia parafialne

bł. Wincenty Kadłubek

18 sierpnia 2019 r. - XX Niedziela Zwykła

 1. W najbliższych dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża; w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej; w sobotę – święto św. Bartłomieja, Apostoła.
 2. W piątek, 23 sierpnia o godz.16.00 odbędzie się Droga Krzyżowa w intencji misji i misjonarzy, na którą zaprasza Wspólnota Misyjna Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej
 3. Od połowy tego tygodnia rozpoczną się w Klasztorze OO. Cystersów uroczystości odpustowe ku czci bł. Wincentego Kadłubka:
  – w czwartek i piątek Msze św. o godz. 18.00. Ponadto w czwartek o godz. 21.00 Procesja Różańcowa po alejach w intencji rodzin, a w piątek o godz. 21.00 – Droga Krzyżowa, w intencji ludzi utrudzonych, chorych, cierpiących, biednych, zniewolonych i niemających chęci do życia.
  – w sobotę o godz. 17.00 Msza św., której będzie przewodniczył Ks. Bp Damian Muskus, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej. Po Mszy św. procesja do Kopca Spotkania i uczczenie relikwii bł. Wincentego.
  – w niedzielę, 25 sierpnia odbędą się główne uroczystości odpustowe. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy naszej diecezji przy współudziale licznych opatów cysterskich i kapłanów. Gospodarze Jubileuszu, OO. Cystersi zapraszają serdecznie do wspólnego, modlitewnego uczczenia bł. Wincentego Kadłubka, Patrona Jędrzejowa. Szczegółowy program uroczystości odpustowych znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.
 4. W przyszłą niedzielę, 25 sierpnia zapraszamy na piknik rodzinny. Rozpocznie się o godz. 15.00. Organizatorzy ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przewidzieli wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, takich jak: potrawy regionalne, brokatowe tatuaże, warkoczyki, konkursy, bezpłatny zamek dmuchany i zjeżdżalnia, występy znanych zespołów muzycznych i lokalnych wykonawców. Szczegóły tego wydarzenia, mającego hasło: „Dziedzictwo lokalne – w kierunku kultury” znajdziemy na plakatach w gablocie z ogłoszeniami. Organizatorzy mają wielką prośbę do pań w naszej parafii, aby zechciały upiec i przynieść na piknik jakieś ciasto. Wypieki można przynieść przed piknikiem od godz. 13.00 do salki przy dzwonnicy. Za te przyniesione ciasta z góry dziękujemy, bo dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc najuboższym. 
 5. Jako wzór pięknego życia, Kościół proponuje bł. Karolinę Kózkównę. Broniąc swojej czystości, zginęła z ręki rosyjskiego żołnierza. Za dwa tygodnie, w sobotę 31 sierpnia odbędzie się VI Pielgrzymka Młodych Diecezji Kieleckiej do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Zapraszamy naszych młodych parafian na tę pielgrzymkę. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. 
 6. Możemy też wybrać się 7 września w pielgrzymce do Torunia na DZIĘKCZYNIENIE W RODZINIE RADIA MARYJA. W ramach tego spotkania odbędą się koncerty zespołu Mazowsze i Zespołu Wojska Polskiego. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 7.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Miłujcie się!”. W Koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 8.  Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem