Ogłoszenia parafialne

25 sierpnia 2019 r. - XXI Niedziela Zwykła

 1. W zeszłym tygodniu rozpoczęła pracę jako katechetka w naszej parafii Siostra Józefa Węglarz, która przybyła do nas z Piasków koło Gostynia. Witamy Siostrę bardzo serdecznie i życzymy opieki Bożej w podjętej posłudze. Całą wspólnotę parafialną prosimy o modlitwę w intencji Siostry Józefy i wszystkich naszych Sióstr.
 2. W poniedziałek, 26 sierpnia przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, która jest Patronką Piasków, Borków i Kopanin, z tej racji w intencji mieszkańców tych miejscowości odprawimy Mszę św. o godz. 18.00 w kaplicy w Piaskach.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy także: we wtorek – św. Monikę; w środę – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 4. Z racji zbliżającego się początku nowego roku szkolnego do skorzystania z sakramentu pokuty szczególnie zachęcamy dzieci, młodzież oraz ich rodziny, a także nauczycieli i pracowników szkół. Spowiedź codziennie w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Skorzystajmy z daru miłosierdzia Bożego, aby z czystym sercem rozpocząć nowy okres życia i pracy w szkole.
 5. Zapraszamy serdecznie do udziału w VI Pielgrzymce Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, w diecezji tarnowskiej. Wyjazd będzie w przyszłą sobotę, 31 sierpnia r. z parkingu parafialnego. Zapisy w zakrystii.
 6. Możemy też wybrać się 7 września w pielgrzymce do Torunia na DZIĘKCZYNIENIE W RODZINIE RADIA MARYJA. W ramach tego spotkania odbędą się koncerty zespołu Mazowsze i Zespołu Wojska Polskiego. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 7. Rodzina Radia Maryja zaprasza na spotkanie w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w salce katechetycznej.
 8. Starosta Jędrzejowski Paweł Faryna i Burmistrz Miasta Jędrzejowa Marcin Piszczek zapraszają na upamiętnienie 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej, które odbędzie się 1 września o godz. 12.00 pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej.
 9. Dziś po południu od godz. 15.00 rozpocznie się na Placu Św. Jana Pawła II piknik pod hasłem „Dziedzictwo lokalne – w kierunku kultury”  Serdecznie zapraszamy całe rodziny do wspólnego przeżycia tego niedzielnego popołudnia. Paniom, które przyniosą na to spotkanie upieczone przez siebie ciasto serdecznie dziękujemy.
 10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Miłujcie się!”. W Koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 11.  Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem