Ogłoszenia parafialne

Powrót do szkoły

1 września 2019 r. - XXII Niedziela Zwykła

 1. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Rozpocznijmy go z Panem Bogiem podczas Mszy świętych o godz.8.00 w kościele parafialnym oraz w kaplicy w Piaskach i Podchojnach. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół.
  Również w poniedziałek, po wakacyjnej przerwie, zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby rozważać i głębiej modlić się Bożym słowem.
 2. W czwartek – pierwszy miesiąca – w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie modlitewne Grona Przyjaciół Seminarium o godz. 16.30. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich, którym leży na sercu sprawa powołań kapłańskich i zakonnych. O powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego będziemy modlić się tego dnia także podczas Mszy Św. o godz. 18.00.
 3. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata raniące Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź święta rozpocznie się rano o godz. 6.30 a popołudniu o 15.00 w Godzinie Miłosierdzia i od godz. 17.00. Na progu nowego roku szkolnego do spowiedzi świętej szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież, a także ich rodziców i nauczycieli. W Piaskach i Podchojnach Msza Św. i spowiedź ok. godz. 19.00.
 4. W sobotę – pierwszą miesiąca – w godzinach dopołudniowych kapłani udadzą się do chorych z Komunią św.
  O godz. 16.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika.
  O godzinie 17.30 odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, wynagradzające sprawiedliwości Bożej za grzechy ludzi przeciwko Najświętszej Maryi Pannie.
  Natomiast po Mszy św. będzie spotkanie Róż Różańcowych w sali katechetycznej.
 5. W niedzielę, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane także świętem Matki Bożej Siewnej. Poświęcenie ziarna do siewu będzie na Sumie oraz na Mszach świętych w kaplicach.
 6. W najbliższą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 10.30 zapraszamy wszystkie dzieci, które rozpoczynają nowy rok szkolny. W czasie Mszy dokonamy poświęcenia tornistrów i wszelkich przyborów szkolnych.
 7. Burmistrz Miasta Jędrzejowa zaprasza na Dożynki Gminne w Łysakowie, które odbędą się w przyszłą niedzielę, 8 września 2019 r. Rozpoczną się Mszą św. o godz. 14.30 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łysakowie Drugim.
 8. 14 września we Włocławku odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne POLSKA POD KRZYŻEM zorganizowane przez diecezję włocławską oraz twórców akcji „Różaniec do Granic” i „Wielka Pokuta”. Uczestnicy spotkania będą prosić o potrzebne łaski dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów i nieznajomych oraz dla Ojczyzny. Nabożeństwo będzie również kolejną okazją do osobistego nawrócenia, a także odpowiedzią na bluźnierstwa i inne przejawy antychrześcijańskiej ofensywy, przechodzącej przez naszą Ojczyznę. Wyjazd na to spotkanie modlitewne będzie 14 września, w sobotę o godz. 5.00 rano. Powrót około godz. 23.00. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 9. Dziękujemy Jędrzejowskiemu Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich i wszystkim osobom, które pomogły w zorganizowaniu pikniku rodzinnego w ubiegłą niedzielę. Szczególne podziękowania składamy paniom za przygotowane wypieki. Pojemniki po ciastach są do odebrania w zakrystii.
 10. Osoby, które wybierają się na pielgrzymkę do Torunia na spotkanie „W Rodzinie Radia Maryja” proszone są o zgłoszenie się dziś w zakrystii.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się!” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W Koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 12.  Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem