Ogłoszenia parafialne

8 września 2019 r. - XXIII Niedziela Zwykła

 1. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez Krąg Biblijny. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym uwielbieniu Jezusa Chrystusa i modlitwie o otwarcie naszych serc na Jego słowo.
 2. W środę o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji naszych ministrantów oraz ich rodziców i bliskich. Po Mszy św. – spotkanie Służby Ołtarza oraz ich rodzin.
 3. W piątek – 13 września – zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 19.30 modlitwą różańcową. Mszę św. o godz. 20.00 odprawi Wikariusz Generalny naszej diecezji ks. Dariusz Gącik, który też  wygłosi słowo Boże. Po Mszy św. około godz. 21.00 wyruszymy z procesją fatimską ze świecami wokół naszego kościoła. Zachęcamy serdecznie do udziału w tym nabożeństwie ku czci Matki Bożej.
 4. W sobotę, 14 września we Włocławku odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne POLSKA POD KRZYŻEM zorganizowane przez diecezję włocławską oraz twórców akcji „Różaniec do Granic” i „Wielka Pokuta”. Uczestnicy spotkania będą prosić o potrzebne łaski dla swoich rodzin oraz dla Ojczyzny. Nabożeństwo będzie również kolejną okazją do osobistego nawrócenia, a także odpowiedzią na bluźnierstwa i inne przejawy antychrześcijańskiej ofensywy, przechodzącej przez naszą Ojczyznę. Wyjazd na to spotkanie modlitewne będzie 14 września, w sobotę o godz. 5.00 rano. Powrót około godz. 23.00. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
  W jedności z pielgrzymami we Włocławku, pragniemy zgromadzić się w sobotę na Mszy św. o godz. 18.00, by w przypadające w tym dniu Święto Podwyższenia Krzyża Świętego dziękować miłosiernemu Bogu za zbawienną dla nas śmierć Pana Jezusa. Po Mszy św. zgromadzimy się w bocznej nawie naszego kościoła przed słynącym cudami krzyżem i w modlitewnym czuwaniu będziemy polecać Chrystusowi Panu naszą Ojczyznę, by zawsze była wierna Krzyżowi i Ewangelii.
 5. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, która jest patronką Podlaszcza i Ignacówek. Stąd w kaplicy w Podlaszczu odprawimy Mszę świętą o godz. 11.00 z prośbą o opiekę Matki Bożej nad mieszkańcami tych miejscowości.
 6. Również w przyszłą niedzielę o godz.12.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Powiatowego Koła Pszczelarzy w Jędrzejowie, obchodzącego 90 – lecie swego istnienia. Po Mszy św. nastąpi przemarsz do Centrum Kultury, gdzie odbędzie się m.in. wykład na temat leczenia chorób produktami pszczelimi oraz będzie możliwość degustacji i zakupu miodów. Szczegółowy program obchodów znajdziemy w gablocie z ogłoszeniami.
 7. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z kl. VIII szkoły podstawowej i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00 połączoną z katechezą przed Bierzmowaniem.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie modlitewne Wspólnoty Misyjnej – Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 9. Apostolat Maryjny Cudownego Medalika serdecznie dziękuje wszystkim , którzy przyczynili się do godnego przyjęcia polskich dzieci z Litwy, spędzających wakacje w naszym mieście.
 10. Za trzy tygodnie, w sobotę 28 września, odbędzie się XX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w tym rajdzie, który kończy się o godz. 15.00 uroczystą Mszą św. w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Zapisy w zakrystii, kancelarii i u katechetów w szkole.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się!” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 12. Wszystkich naszych drogich Parafian polecamy Bożej Opatrzności i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem