Ogłoszenia parafialne

św. Stanisław Kostka

15 września 2019 r. - XXIV Niedziela Zwykła

 1. W poniedziałek o godz. 18.00 będziemy się modlić o łaskę uzdrowienia fizycznego i duchowego dla uczestników Eucharystii. Tej Mszy św. będzie przewodniczył O. Pacyfik Iwaszko – franciszkanin z Pińczowa.
 2. W środę przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za dzieci i młodzież naszej parafii, którym kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy również rodziców do wspólnej modlitwy o Bożą Opatrzność dla swoich dzieci.
 3. W czwartek po Mszy Św. wieczornej serdecznie zapraszamy na uwielbienie Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, które poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” działająca w naszej parafii.
 4. W piątek, 20 września o godz.16.00 odbędzie się Droga Krzyżowa w intencji misji i misjonarzy, na którą zaprasza Wspólnota Misyjna Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 5. Również w piątek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej parafii. Po Mszy św. odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za wspierających materialnie naszą parafię. W ostatnim czasie na potrzeby naszej parafii zostały złożone następujące ofiary: pewna osoba z Ignacówki – 1000 zł, grupy parafialne – 200 zł, pewna osoba z ul. Krzywej – 100 zł, pewna osoba z Bielska – Białej – 50 zł, pewna rodzina z ul. Karczewskiego – 100 zł, pewna osoba z Podchojn – 200 zł, pewna osoba z ul Słowackiego – 150 zł. Za złożone ofiary mówimy serdeczne „Bóg zapłać”.
 6. W sobotę będziemy przeżywać święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, który jest patronem Ks. Mateusza. W intencji drogiego nam Solenizanta odprawimy Mszę św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji Ks. Mateusza. 
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Parafialny Dzień Dziękczynienia za Plony. Pragniemy w tym dniu dziękować Bogu, że daje nam chleb zarówno na codzienny pokarm podtrzymujący nasze ludzkie siły, jak i na Eucharystię, by przemieniony w Ciało Chrystusa stał się dla nas pokarmem na życie wieczne. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na uroczystą Sumę o godz. 12.00, po której wyruszymy w procesji z wieńcami dożynkowymi wokół kościoła, by wielbić Boga Stwórcę za Jego hojne dary.
 8. Również w przyszłą niedzielę. 22 września o godz. 15.00 będzie Msza św. i pierwsze spotkanie z dziećmi z klas III oraz ich rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.
 9. W najbliższą niedzielę, po wyjściu z kościoła dzieci z Ogniska Wychowawczego Caritas serdecznie zapraszają wszystkich parafian do udziału w Loterii Fantowej. Dzieci pragną uzbierać fundusze na piaskownicę na Placu Zabaw przy placówce Caritas. Bardzo prosimy o pomoc i udział w Słodkiej Loterii, w której każdy los wygrywa.
 10. Nasza Parafia wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” organizuje „Rekolekcje odnowy wiary”.  Są to Rekolekcje mające na celu pogłębienie wiary, otwarcie się na miłość Bożą i charyzmaty Ducha Świętego jak również zbudowanie wspólnoty, w której można się dzielić swoimi doświadczeniami. Rekolekcje rozpoczynają się w czwartek, 26 września 2019r. Mszą św. o godzinie 18.00 i będą trwały cyklicznie przez 10 kolejnych czwartków. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.
 11. Za dwa tygodnie, w sobotę 28 września, odbędzie się XX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych do udziału w tym rajdzie, który kończy się o godz. 15.00 uroczystą Mszą św. w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Zapisy w zakrystii, kancelarii i u katechetów w szkole.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się!” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach znajdziemy do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 13. Wszystkich naszych drogich Parafian polecamy Bożej Opatrzności i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem