Ogłoszenia parafialne

22 września 2019 r. - XXV Niedziela Zwykła

  1. W czwartek będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach, który jest jakby matką wszystkich kościołów naszej diecezji. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za naszych pasterzy: Ks. Bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, Ks. Bpa Mariana Florczyka i Ks. Bpa Andrzeja Kaletę.
  2. Również w czwartek, 26 września Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynają się „Rekolekcje odnowy wiary”, które organizuje nasza parafia wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Effatha”. Są to Rekolekcje mające na celu pogłębienie wiary, otwarcie się na miłość Bożą i charyzmaty Ducha Świętego jak również zbudowanie wspólnoty, w której można się dzielić swoimi doświadczeniami. Temat pierwszego spotkania to NAWRÓCIĆ SIĘ, ABY ŻYĆ. Rekolekcje będą trwały cyklicznie przez 10 kolejnych czwartków. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.
  3. W sobotę, dzieci, młodzież i dorośli wyruszą na Rajd Świętokrzyski do Sanktuarium Krzyża Świętego. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy do środy w zakrystii oraz u katechetów w szkole.
  4. Za dwa tygodnie – 05 października – zapraszamy do udziału w pielgrzymce różańcowej do Sanktuarium Bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie, gdzie zgromadzą się Róże Różańcowe z całej naszej diecezji oraz wszyscy, którzy kochają i odmawiają różaniec. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00.
  5. Dziś po wyjściu z kościoła dzieci z Ogniska Wychowawczego Caritas serdecznie zapraszają wszystkich parafian do udziału w Loterii Fantowej. Dzieci pragną uzbierać fundusze na piaskownicę na Placu Zabaw przy placówce Caritas. Bardzo prosimy o pomoc i udział w Słodkiej Loterii, w której każdy los wygrywa.
  6. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”. W zakrystii do nabycia również Kalendarz Rolników na 2020 rok w formie książkowej, zawierający przejrzyste i obszerne kalendarium, pożyteczne rady i zalecenia gospodarcze, ciekawostki i artykuły o bardzo różnej tematyce. Cena kalendarza: 27 zł.
  7. Wszystkich naszych drogich Parafian polecamy Bożej Opatrzności i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem