Ogłoszenia parafialne

św. Franciszek z Asyżu

29 września 2019 r. - XXVI Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła; w środę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów; w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
 2. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby rozważać i głębiej modlić się Bożym słowem.
 3. We wtorek rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej.  Każdego dnia Różaniec będziemy odmawiać o godz. 16.30. Jak pamiętamy z objawień w Fatimie, to sama Matka Boża zaprasza nas do codziennego rozważania tajemnic różańcowych. Zapraszamy zatem dorosłych, młodzież i dzieci. Najmłodsi będą otrzymywać pamiątki po zakończeniu każdego Nabożeństwa Różańcowego.
 4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika odbędzie się w najbliższą środę o godz. 15.00 w salce parafialnej.
 5. W czwartek – pierwszy miesiąca – w salce parafialnej odbędzie się spotkanie modlitewne Grona Przyjaciół Seminarium o godz. 15.30. W tym dniu w sposób szczególny będziemy się modlić o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  Również w czwartek zapraszamy na drugie spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. Jego temat: BÓG JEST DOBRY. Spotkanie rozpocznie się modlitwą różańcową o 16.30, o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. z prośbą o światło Ducha Świętego dla uczestników Rekolekcji Odnowy Wiary. Serdecznie zapraszamy.
 6. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Bogu za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź św. rozpocznie się rano o godz. 6.30. Popołudniu, zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. aż do Mszy św. o godz. 17.00. W Piaskach i w Podchojnach Msza św. i spowiedź rozpocznie się około godz. 18.00.
 7. W sobotę – pierwszą miesiąca – kapłani pojadą w godzinach dopołudniowych z Komunią św. do chorych w naszej parafii. O godz. 16.30 rozpocznie się Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Zapraszamy do wspólnego odmówienia Różańca i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej sprawiedliwości Bożej za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 8. Ks. Mateusz organizuje scholę parafialną. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby śpiewem i grą na instrumentach muzycznych wspólnie chwalić Pana Boga. Pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 12.00 w salce parafialnej.
 9. Również w najbliższą sobotę zapraszamy do udziału w pielgrzymce różańcowej do Sanktuarium Bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie, gdzie zgromadzą się Róże Różańcowe z całej naszej diecezji oraz wszyscy, którzy kochają i odmawiają różaniec. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00. Natomiast o godz. 12.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego. Szczegółowy program spotkania znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 10. W niedzielę, 6 października na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone różańce dla uczniów trzecich klas w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy te dzieci z rodzicami.
 11. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja o godz. 15.00 w salce parafialnej.
 12. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Kurs Przedmałżeński – czyli duszpasterskie przygotowanie do świadomego i godnego zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. To pierwsze spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w salce parafialnej. Zapraszamy młodych, bowiem to przygotowanie jest konieczne do zawarcia związku małżeńskiego.
 13. Dzieci i wychowawcy z Ogniska Caritas dziękują z całego serca za ofiary złożone podczas loterii. Życzliwość wszystkich Ofiarodawców sprawiła, że dzieci już wkrótce cieszyć się będą nową piaskownicą.
 14. Misjonarze Karmelici, pracujący na misjach w Syberii bardzo serdecznie proszą o pomoc polegającą na zebraniu starych monet, które już wyszły z obiegu i są w naszym posiadaniu. Mogą to być monety zarówno z czasów PRL, jak i przedwojenne. Za sprzedaż bilonu misjonarze zakupują przybory liturgiczne potrzebne do wyposażenia placówek misyjnych. Monety można składać w zakrystii.
 15. W czwartek, 3 października o godz. 18.00 w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbędzie się wykład pt. ROTMISTRZ WITOLD PILECKI – BOHATER NIEZŁOMNY, który poprowadzi Tadeusz Płużański. Wstęp wolny. Organizatorzy – Kibice Naprzodu Jędrzejów – serdecznie zapraszają.
 16. Przypominamy, że od 1 października, czyli od najbliższego wtorku, popołudniowe Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 17.00.
 17. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 18. W nadchodzącym nowym tygodniu naszym Parafianom życzymy obfitości łask Bożych i zawierzamy wszystkich Opatrzności Bożej przez orędownictwo Matki Bożej Różańcowej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem