Ogłoszenia parafialne

bł. Wincenty Kadłubek

6 października 2019 r. - XXVII Niedziela Zwykła

  1. W poniedziałek, 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, która jest Patronką Podchojn. W intencji mieszkańców tej miejscowości odprawimy uroczystą Mszę św. o godz. 18.00 w kaplicy w Podchojnach.
  2. W środę w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, Patrona Jędrzejowa. Zachęcamy do udziału we Mszy św. w tym dniu i polecenia się opiece bł. Wincentego.
  3. W czwartek zapraszamy na trzecie spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. Jego temat: Z GRZECHU DO WOLNOŚCI. Spotkanie rozpocznie się modlitwą różańcową o 16.30, o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. z prośbą o światło Ducha Świętego dla uczestników Rekolekcji Odnowy Wiary. Serdecznie zapraszamy.
  4. Ks. Mateusz organizuje scholę parafialną. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby śpiewem i grą na instrumentach muzycznych wspólnie chwalić Pana Boga. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w salce parafialnej.
  5. W przyszłą niedzielę przypada XIX Dzień Papieski, podczas którego Polacy budują żywy pomnik dla Jana Pawła II, rozważając jego nauczanie i składając dobrowolne ofiary na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Obecnie Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomaga prawie 2300 uczniom i studentom. Po każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć to papieskie dzieło.
  6. W tę najbliższą niedzielę – 13 października – zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 17.00 pójdziemy w procesji fatimskiej wokół naszego kościoła. Przynieśmy na tę procesję świece i lampiony. Jednocześnie pamiętajmy, że Matka Boża prosiła przez dzieci fatimskie o codzienną modlitwę różańcową. W październiku odprawiamy ją codziennie w naszym kościele o godz. 16.30. Poczujmy się osobiście zaproszeni do udziału w tej modlitwie.    
  7. Misjonarze Karmelici, pracujący na misjach w Syberii bardzo serdecznie proszą o pomoc polegającą na zebraniu starych monet, które już wyszły z obiegu i są w naszym posiadaniu. Mogą to być monety zarówno z czasów PRL, jak i przedwojenne. Za sprzedaż bilonu misjonarze zakupują przybory liturgiczne potrzebne do wyposażenia placówek misyjnych. Monety można składać w zakrystii.
  8. Dziś o godz. 16.00 w salce parafialnej rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński. Zapraszamy młodych do udziału w tym przygotowaniu do świadomego zawarcia związku małżeńskiego.
  9. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
  10. W nadchodzącym nowym tygodniu naszym Parafianom życzymy obfitości łask Bożych i zawierzamy wszystkich Opatrzności Bożej przez orędownictwo Matki Bożej Różańcowej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem