Ogłoszenia parafialne

13 października 2019 r. - XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Podczas XIX Dnia Papieskiego, obchodzonego dziś w całej Polsce, Polacy budują żywy pomnik dla  św. Jana Pawła II, fundując stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. My możemy włączyć się w to dzieło przez złożenie do puszki dobrowolnej ofiary przy wyjściu z kościoła.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii Kościoła: we wtorek –  wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w piątek – św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia.
 3. W poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez Krąg Biblijny. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym uwielbieniu Jezusa Chrystusa i modlitwie o otwarcie naszych serc na Jego słowo.
 5. W czwartek zapraszamy na czwarte spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary, połączone z modlitwą o uzdrowienie duchowe i cielesne. Jego temat: JEZUS ŻYJE. Spotkanie rozpocznie się modlitwą różańcową o 16.30, o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. z prośbą o światło Ducha Świętego dla uczestników Rekolekcji Odnowy Wiary. Serdecznie zapraszamy.
 6. W piątek różaniec o godz. 16.30 i Mszę Świętą o godz. 17.00 odprawimy w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. Po Mszy Świętej, w czasie procesji wokół kościoła, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W ostatnim czasie złożono następujące ofiary na kościół: pewna osoba z Jasionki – 50 zł, pewna osoba z ul 11 Listopada – 100 zł, pewna osoba z ul. Kopernika 100 zł, pewna rodzina z ul. Barbary – 100 zł, dwie rodzinny z Podchojn po 200 zł, trzy rodziny z Podchojn po – 50 zł. Za złożone ofiary mówimy serdeczne „Bóg zapłać”.
 7. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00 połączoną z katechezą przed Bierzmowaniem.
 8. Także w najbliższą niedzielę Wspólnota Misyjna – Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, działająca przy naszej parafii, serdecznie zaprasza na spotkanie modlitewne o godz.15.00 w salce parafialnej.
 9. W tym tygodniu przeżywamy kolejną rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Jego osobę i nauczanie pragnie przypomnieć nam młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie, która przygotowała montaż słowno – muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. A dla przypomnienia atmosfery rodzinnego miasta Karola Wojtyły w tę najbliższą niedzielę przed kościołem pojawią się kremówki z Wadowic. Będziemy mogli nabyć pudełko z kilkoma kremówkami za 20 zł, w ten sposób wesprzemy wyjazd na rekolekcje wakacyjne naszej młodzieży, która angażuje się w parafii.
 10. Dziś o godz. 16.00 w salce parafialnej odbędzie się drugie spotkanie w ramach Kursu Przedmałżeńskiego. Można jeszcze dołączyć do grona kursantów.
 11. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, która jest wyrazem wiary w świętych obcowanie, czyli w możliwość pomocy zmarłym przez modlitwę za nich. W zakrystii możemy już zamawiać za naszych drogich zmarłych Modlitwę Wypominkową, podając imiona zmarłych na wypominki roczne, półroczne lub kwartalne na takich samych zasadach jak w ubiegłych latach.
 12. Kielecka Kuria organizuje diecezjalną samolotową pielgrzymkę  do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie od 22 do 29 maja 2020r. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.
 13. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie informuje o obchodzonym 18 października Europejskim Dniu Walki z Handlem Ludźmi  oraz o ogólnoświatowej Kampanii ONZ „Błękitne Serce” przeciwko przestępczości zorganizowanej. W ramach III Powiatowej Kampanii Przeciwko Handlowi Ludźmi służby powiatowe zwracają uwagę, że ofiarami tego współczesnego niewolnictwa padają zwłaszcza młodzi, poszukujący pracy poza granicami naszego kraju. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na ulotkach w przedsionku kościoła.
 14. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 15. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy Bożej opieki w nowym tygodniu. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej w naszym kościele codziennie o godz. 16.30 i polecamy Was potężnemu wstawiennictwu Matki Bożej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem