Ogłoszenia parafialne

wspomnienie św. Jana Pawła II

20 października 2019 r. - XXIX Niedziela Zwykła

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”. W tym roku to wyjątkowy czas, ponieważ wpisuje się w ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Wiele ludzi na świecie, zarówno duchownych i świeckich, czuje przynaglenie, a więc powołanie, aby głosić Ewangelię tym, którzy jej jeszcze nie znają. Nasz udział w misjach świętych to przede wszystkim modlitwa za kraje misyjne i powołanych do nich misjonarzy. Natomiast w przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, będziemy mogli złożyć do puszek naszą jałmużnę misyjną, czyli ofiarę na misje święte.
 2. Dziś także odbywa się liczenie wiernych praktykujących niedzielną Mszę św. i przystępujących do Komunii Świętej.
 3. Dziś o godz.15.00 spotyka się w salce parafialnej Wspólnota Misyjna – Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, działająca w naszej parafii od ponad 20 lat. Ta wspólnota z radością przyjmie do swojego grona wszystkich, którzy chcieliby przyczynić się do głoszenia Chrystusa innym narodom. Informacji o zapisach  i działalności wspólnoty misyjnej udziela Animator – pan Wincenty Skowron, który wszystkich chętnych serdecznie zaprasza. Przy tej okazji dziękujemy Misjonarzom Oblatom za stałą modlitwę w intencji misjonarzy i niezawodną pomoc w zbiórkach na rzecz misji.
 4. We wtorek w liturgii Kościoła będziemy przeżywać wspomnienie św. Jana Pawła II. W tym dniu szczególnie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Pamiętamy przecież, że była to jego ulubiona modlitwa, do której wszystkich zachęcał, rozdając różańce papieskie.
 5. W środę, o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji ministrantów i ich rodziców. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Jednocześnie zachęcamy nowych kandydatów do zgłaszania się do służby Chrystusowi przy ołtarzu. Po Mszy Świętej ministranci z najbliższymi spotykają w salce parafialnej.
 6. W czwartek zapraszamy na piąte spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. Jego tematem będzie: JAK ROZEZNAWAĆ W WIERZE. Spotkanie rozpocznie się modlitwą różańcową o 16.30, o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. z prośbą o światło Ducha Świętego dla uczestników Rekolekcji Odnowy Wiary. Serdecznie zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z kl. III i ich rodziców na Mszę św. o godz. 15.00 w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.
 8. Za tydzień w poniedziałek, 28 października w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. o uzdrowienie mocą Ducha Świętego z chorób duszy i ciała. Mszy św. o uzdrowienie będzie przewodniczył o. Pacyfik Iwaszko, franciszkanin z Pińczowa. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy o dary Ducha Świętego.
 9. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, która jest wyrazem wiary w świętych obcowanie, czyli w możliwość pomocy zmarłym przez modlitwę za nich. W zakrystii możemy już zamawiać za naszych drogich zmarłych Modlitwę Wypominkową, podając imiona zmarłych na wypominki roczne, półroczne lub kwartalne na takich samych zasadach jak w ubiegłych latach.
 10. W niedzielę po 16 października 1978 roku odbyła się uroczysta inauguracja pontyfikatu św. Jana Pawła II. Właśnie w dzisiejszą niedzielę przypada 41 rocznica tego wydarzenia. To wspomnienie budzi w naszym sercu dumę i radość, ale przede wszystkim wdzięczność skierowaną do Boga. Świętego Jana Pawła II pamiętamy jako wzór pobożności, ale też jako człowieka pełnego radości i humoru. Naszym uśmiechem do Ojca Świętego są kremówki wadowickie, które możemy nabyć po Mszy św. Przez to wspomożemy rekolekcje wakacyjne młodzieży zaangażowanej w życie naszej parafii.
 11.  Ojcowie Cystersi organizują pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, Łańcuta i Zabawy w terminie 26 – 27 października. Zapisy do najbliższego wtorku w zakrystii parafii klasztornej.
 12. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się!” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 13. Naszym Drogim Parafianom życzymy Bożej opieki w nowym tygodniu. Pamiętajmy, że w październiku codziennie w kościele odmawiamy różaniec o godz. 16.30. Szczególnie od objawień w Fatimie wiemy, że przez Maryję jesteśmy osobiście zaproszeni do codziennego odmawiania Różańca. Wszystkich obecnych na tej Mszy świętej polecamy potężnemu wstawiennictwo Pani Różańcowej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem