Ogłoszenia parafialne

27 października 2019 r. - XXX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza rocznica poświęcenia naszego kościoła to czas wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za dar świątyni, w której gromadzi się żywy Kościół Chrystusowy – wspólnota parafii Trójcy Świętej. Niech Bóg wszechmogący da życie wieczne budowniczym tej świątyni i błogosławi wszystkim, którzy obecnie dbają o jej piękno i wystrój. Jednocześnie, przeżywając  tydzień misyjny, uświadamiamy sobie, jak wielu ludzi na świecie nie zna Chrystusa i nie doświadcza radości z trwania we wspólnocie Kościoła oraz nie ma możliwości modlitwy w domu Bożym. Składając dziś po Mszy św. ofiarę do puszki na misje, będziemy mogli przyjść z pomocą misjonarzom i przyczynić się do budowy i utrzymania kościołów w krajach misyjnych.
 2. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi świętej, aby uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Od poniedziałku do czwartku z Sakramentu Pokuty i Pojednania możemy skorzystać rano od godz. 6.30 – 7.30, a także wieczorem od godz. 16.30 – 17.30.
 3. W poniedziałek o godz. 17.00 będziemy się modlić o łaskę uzdrowienia fizycznego i duchowego dla uczestników Eucharystii. Tej Mszy św. będzie przewodniczył O. Pacyfik Iwaszko – franciszkanin z Pińczowa. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwie różańcowym o godz.16.30, by wstawiennictwu Matki Bożej polecać swoje intencje.
 4. We czwartek – 31 października – zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo zwane NOCĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Po Różańcu o 16.30 i Mszy św. o 17.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie oddamy cześć tym, którzy osiągnęli zbawienie. Przynieśmy ze sobą znicz, który na koniec adoracji zapalimy od Paschału i zaniesiemy w uroczystej procesji na cmentarz, aby postawić go na grobie naszych zmarłych. W tym dniu nie ma spotkania w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary.
 5. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele parafialnym odprawimy Msze św.  o godz. 7.00 i 9.00. Natomiast w kaplicy na cmentarzu o godz. 9.00 i 10.30. A o godz. 12.00 zgromadzimy się przy ołtarzu polowym, aby pośród grobów odprawić Mszę św. za wszystkich wiernych zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Po tej Mszy św. zapraszamy na procesję po cmentarzu i wspólną modlitwę za zmarłych polecanych miłosierdziu Bożemu w wypominkach jednorazowych. O godz. 16.00 będzie odprawiona ostatnia Msza św. w kaplicy cmentarnej za polecanych w wypominkach na nowennę – czyli dziewięciodniową modlitwę za ich zbawienie. Dzień Wszystkich Świętych to w tym roku także pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej z intencją wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. W tym dniu w kościele nie będzie nabożeństwa w Godzinie Miłosierdzia.
 6. Zarówno w Uroczystość Wszystkich Świętych, jak i przez całą oktawę można będzie uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego, czyli darowania kar doczesnych za grzechy zgładzone w Sakramencie Pokuty i Pojednania, jest stan łaski uświęcającej, czyli wolność od ciężkiego grzechu, nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 7. W  sobotę, w Dzień Zaduszny, będziemy się modlić za wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących. W kościele parafialnym odprawimy Msze święte o godz. 6.30, 7.00, 9.00, 12.00 z procesją żałobną wokół naszej świątyni. Po południu o godz. 16.30 odprawimy Różaniec za zmarłych i Mszę św. o godz. 17.00.
  Na cmentarzu grzebalnym odprawimy w kaplicy Mszę św. z nowenną za zmarłych o godz. 16.00.
 8. Dzień Zaduszny to także pierwsza sobota miesiąca, poświęcona Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  Tego dnia o godz. 15.00 będzie spotkanie Apostolatu Maryjnego w salce parafialnej.  
 9. W listopadzie do chorych pojedziemy po telefonicznym uzgodnieniu.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Razem z nami będą się modlić księża profesorowie wraz z klerykami. Wspólnie będziemy prosić dobrego Boga o nowe powołania do kapłaństwa z naszej wspólnoty parafialnej. Całą ofiarę z tacy przekażemy na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.
 11.  W niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 klerycy spotkają się z Gronem Przyjaciół Seminarium. Serdecznie tę wspólnotę zapraszamy.
 12. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja o godz. 15.00 w salce parafialnej.
 13. Porządkujemy groby, stawiamy na nich kwiaty i znicze, ale pamiętajmy przede wszystkim o modlitwie za naszych drogich zmarłych. W tych dniach szczególnie, ale także przez cały rok, Kościół modli się za nich w wypominkach. Wypominki jednorazowe, kwartalne, półroczne, roczne i na nowennę na cmentarzu możemy zamawiać przed i po Mszach świętych w zakrystii. W Uroczystość Wszystkich Świętych przy Mszach świętych w kościele parafialnym i na cmentarzu. W Dzień Zaduszny – w kościele parafialnym przed i po Mszach św. oraz na cmentarzu przy Mszy św. o godz. 16.00. Pamiętajmy, że modlitwa wypominkowa jest wyrazem miłości do naszych bliskich zmarłych i chrześcijańską troską o ich wieczne zbawienie.
 14. Powiat Jędrzejowski już po raz czwarty włączył się w kampanię „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. W gablotce parafialnej wywieszone są godziny dyżurów psychologa i adwokata, którzy mogą przyjść z pomocą rodzinom krzywdzonym, a w przedsionku znajdziemy ulotki na ten temat.
 15. W trosce o nasze bezpieczeństwo jędrzejowska Policja apeluje o noszenie kamizelek lub innych elementów odblaskowych na ubiorach, szczególnie w tych dniach listopadowych, gdy wzmożony jest ruch samochodów i pieszych.
 16. Zachęcamy, by w tych dniach skorzystać również z prasy katolickiej, która podejmuje temat sensu życia i śmierci, jednocześnie pokazując nadzieję zmartwychwstania. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła możemy nabyć tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się”, a także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 17.  Na koniec pragniemy przypomnieć, że cmentarz grzebalny jest miejscem poświęconym i ofiarowanym Panu Bogu. Dla nas szczególnie ważnym, bo tam leżą nasi bliscy zmarli. Prosimy zatem, szczególnie ludzi młodych, o szacunek i odpowiednie zachowanie się na tym miejscu. Grzechem jest spożywanie na cmentarzu alkoholu, palenie papierosów czy stosowanie innych używek w atmosferze źle pojętej zabawy. Na cmentarzu prosimy o postawę modlitwy, wyciszenia i zamyślenia się nad sensem życia.
 18.  Wszystkich naszych Drogich Parafian i Miłych Gości polecamy Opatrzności Bożej i życzymy pogłębionego wiarą przeżycia tych dni, w których staniemy przy grobach naszych bliskich. Pan prawdziwie zmartwychwstał i my w Nim też zmartwychwstaniemy!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem