Ogłoszenia parafialne

3 listopada 2019 r. - XXXI Niedziela Zwykła

  1. Szczególnie w tych dniach trwajmy na modlitwie za zmarłych. Kościół zaprasza nas do tradycyjnej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych. Imiona naszych drogich zmarłych do wypominek możemy ciągle zgłaszać w zakrystii. W sobotę kończy się nowenna, czyli dziewięciodniowa modlitwa wypominkowa połączona ze Mszą świętą, którą odprawiamy w kaplicy cmentarnej o godz. 16.00. Wypominki okresowe będą czytane w niedzielę przed Mszami o godz. 9.00 i 12.00. Przed Mszą św. o godz. 10.30 będziemy modlić się za zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła oraz za zmarłych kapłanów i siostry zakonne, pracujących w naszej parafii.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa; w sobotę – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie.
  3. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby rozważać i głębiej modlić się Bożym słowem.
  4. W czwartek – pierwszy miesiąca – w salce parafialnej odbędzie się spotkanie modlitewne Grona Przyjaciół Seminarium o godz. 15.30. W tym dniu w sposób szczególny będziemy się modlić o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  5. Również w czwartek zapraszamy na szóste spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. Jego tematem będzie JEZUS UZDRAWIA NA EUCHARYSTII. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 Mszą św., w czasie której będziemy modlić się o światło Ducha Świętego dla uczestników Rekolekcji Odnowy Wiary. Serdecznie zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę, 10 listopada, będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Przemilczane cierpienie”. Naszą modlitwą otoczymy braci chrześcijan, którzy cierpią prześladowanie z powodu wiary w Chrystusa, szczególnie w Sudanie Południowym. Będziemy mogli ich także wesprzeć darem serca, składanym do puszek po każdej Mszy świętej.
  7. Za tydzień w poniedziałek, 11 listopada w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. o uzdrowienie mocą Ducha Świętego z chorób duszy i ciała. Mszy św. o uzdrowienie będzie przewodniczył o. Pacyfik Iwaszko, franciszkanin z Pińczowa. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy o dary Ducha Świętego.
  8. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
  9. Niech Pan Bóg nam wszystkim błogosławi i pobudza nasze serca do pamięci i modlitwy za zmarłych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem