Ogłoszenia parafialne

10 listopada 2019 r. - XXXII Niedziela Zwykła

 1. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Sudanie Południowym, pod hasłem „Przemilczane cierpienie”. Niech Pan Bóg przyjmie naszą modlitwę w intencji braci prześladowanych z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. Po Mszy Świętej będziemy mogli złożyć nasza ofiarę do puszek na zaspokojenie podstawowych potrzeb chrześcijan w tym afrykańskim kraju, w którym 7 mln ludzi głoduje, a 3,5 mln mieszkańców nie ma dachu nad głową. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. 11 listopada, w poniedziałek, przypada 101 Rocznica Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. W tym dniu podziękujemy Panu Bogu za dar wolnej Ojczyzny oraz za tych, którzy zginęli w walce o niepodległość Polski.   O godz. 10.00 odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny, którą zamówił Starosta Powiatu Jędrzejowskiego pan Paweł Faryna wraz z Radą Powiatu. Po Eucharystii odbędzie się uroczysty przemarsz pod pomnik Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej. W duchu miłości do Ojczyzny zgromadźmy się na tej Mszy św. i nie zapomnijmy w Dniu Niepodległości wywiesić flag biało – czerwonych na naszych domach.
 3. Również w poniedziałek o godz. 17.00 będziemy się modlić o łaskę uzdrowienia fizycznego i duchowego dla uczestników Eucharystii. Tej Mszy św. będzie przewodniczył O. Pacyfik Iwaszko – franciszkanin z Pińczowa.
 4. W czwartek zapraszamy na siódme spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. Jego tematem będzie WIERZYĆ I ROZUMIEĆ. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 Mszą św., w czasie której będziemy modlić się o światło Ducha Świętego dla uczestników Rekolekcji Odnowy Wiary. Serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek Mszę św. o godz. 17.00 odprawimy w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii, a po jej zakończeniu odmówimy w ich intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jednocześnie serdecznie dziękujemy za złożone w ostatnim czasie ofiary na Kościół: pewna osoba z ul. 11 Listopada – 100 zł, pewna osoba z ul. Pińczowskiej – 100 zł, pewna osoba z Placu Kościuszki – 100 zł, pewna rodzina z Podchojn – 300 zł, dwie osoby z Podchojn – po 100 zł, pewna osoba z Jasionny – 300 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy na nią kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami.
 7. Działająca w naszej parafii Wspólnota Misyjna Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej zaprasza również w najbliższą niedzielę, 17 listopada o godz. 15.00 na spotkanie w salce parafialnej. To zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w dzieło pomocy misjom świętym.
 8. Zachęcamy do włączenia imion naszych bliskich zmarłych w modlitwę wypominkową Kościoła – roczną, półroczną bądź kwartalną, która odbywa się w każdą niedzielę w naszym kościele przed Mszą św. o godz. 9.00 oraz 12.00. W zakrystii możemy ciągle zgłaszać naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.
 9. W najbliższą sobotę, 16 listopada organizujemy wyjazd do Kina Helios w Kielcach na film pt. „Nieplanowane”. Jest on oparty na prawdziwej historii nawrócenia dyrektorki kliniki aborcyjnej w Ameryce. Od premiery filmu w Stanach Zjednoczonych znacząco poprawiła się świadomość społeczna na temat grzechu aborcji. W dziewięciu stanach zmieniło się prawo na bardziej chroniące poczęte życie, a kilkuset pracowników klinik aborcyjnych odeszło z pracy. Koszt biletu i przejazdu autokarem to 30 zł. Seans rozpocznie się o godz. 18.00, wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 16.30. Zapisy w zakrystii.
 10. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 11. Nam tu zebranym i całej parafii Trójcy Świętej, w nowym tygodniu, niech Pan Bóg błogosławi i darzy dobrym zdrowiem i potrzebnymi łaskami.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem