Ogłoszenia parafialne

Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

17 listopada 2019 r. - XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy dziś III Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Papieża Franciszka, który pragnie uwrażliwić nas na potrzeby osób ubogich znajdujących się w naszym najbliższym otoczeniu. W związku z tym szczególnym dniem Caritas Polska przygotowała tzw. Torby Miłosierdzia. Są one wyłożone w przedsionku kościoła. Można je zabrać do domu, włożyć do nich produkty spożywcze albo środki czystości i przynieść do zakrystii. Zostaną one przekazane osobom ubogim, którymi opiekuje się nasza Caritas Parafialna.
 2. W tym tygodniu wspominamy w Kościele: w poniedziałek – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę, we wtorek – bł. Salomeę, zakonnicę; w środę – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; w czwartek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w piątek –  św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki i śpiewu – polećmy w tym dniu opiece Bożej Pana Organistę Damiana.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez Krąg Biblijny. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym uwielbieniu Jezusa Chrystusa i modlitwie o otwarcie naszych serc na Jego słowo.
 4. W środę Ognisko Wychowawcze Caritas będzie obchodzić Święto Patrona  bł. Edmunda Bojanowskiego. Nasze Siostry Służebniczki i wszyscy pracownicy Ogniska oraz wolontariusze wraz z wychowankami zapraszają drogich parafian na uroczystą Mszę św. 20 listopada, w środę o godz. 15.00 a po jej zakończeniu na przedstawienie – Misterium o bł. Edmundzie.
 5. W czwartek zapraszamy na ósme spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. Jego tematem będzie PO CO CI DUCH ŚWIĘTY? Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 Mszą św., w czasie której będziemy modlić się o światło Ducha Świętego dla uczestników Rekolekcji Odnowy Wiary. Serdecznie zapraszamy.
 6. W piątek, 22 listopada o godz.16.00 odbędzie się Droga Krzyżowa w intencji misji i misjonarzy, na którą zaprasza Wspólnota Misyjna Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 7. Uczniów z klas III i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00 w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.
 8. W tym tygodniu Pan Organista rozpoczyna roznoszenie poświęconych opłatków. Zaniesie je w najbliższych dniach mieszkańcom Piasków, Borków, Kopanin, ul. Jasionka i ul. Wiejskiej. W zakrystii mogą nabyć opłatki ci, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
 9. Kielecka Kuria organizuje diecezjalną samolotową pielgrzymkę  do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie od 22 do 29 maja 2020r. Ci, którzy chcieliby przyłączyć się do tej pielgrzymki, proszeni są o zgłoszenie się w zakrystii w najbliższym czasie, gdyż organizatorzy muszą wcześniej zarezerwować bilety i miejsca w hotelach. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.
 10. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 11. Wszystkich naszych parafian zawierzamy Bożej Opatrzności i życzymy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym nowym tygodniu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem