I Niedziela Adwentu

1 grudnia 2019 r. - I Niedziela Adwentu

Drukuj
 1. Kościół rozpoczyna dziś Adwent, czyli liturgiczny okres przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa. W pierwszej części rozważać będziemy powtórne przyjście Zbawiciela dla ostatecznego osądzenia świata. Stąd usłyszymy wezwanie do nawrócenia i poprawy życia. Wybrzmi to szczególnie w okresie rekolekcji parafialnych, które będą trwać od 15 do 17 grudnia. W drugiej części Adwentu będziemy się przygotowywać do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Od jutra rozpoczynają się w naszej świątyni Roraty, czyli adwentowa Msza święta ku czci Najświętszej Maryi Panny, którą Bóg wybrał na Matkę Zbawiciela świata. Będziemy je odprawiać o świcie i wieczorem. Rano o godz. 6.00 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, po czym  około godz. 6.30 rozpoczniemy Mszę świętą. Na Roraty po południu o godz. 17.00 zapraszamy tych, którzy nie będą mogli przyjść rano, a w szczególności dzieci, które każdego dnia otrzymają specjalną pamiątkę. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą lampionów. Poprzez gorliwe uczestniczenie w Roratach, będziemy mogli wyprosić u Pana Boga, przez orędownictwo Matki Najświętszej, wiele łask dla siebie i swojej rodziny. Serdecznie zapraszamy.
 3. Tradycją lat ubiegłych Caritas Polska rozprowadza w parafiach świece wigilijne. Dochód z ich sprzedaży służy WIGILIJNEMU DZIEŁU POMOCY DZIECIOM. Od dziś także i my możemy nabyć te świece w zakrystii i przez to wspomóc jakieś biedne dziecko na Święta.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotkania tej wspólnoty  mają na celu ukazanie sposobu, w jaki można poznawać Pismo Święte. Jest to również forma przygotowania do pełniejszego uczestniczenia we Mszy Świętej, dzięki dokładnemu omówieniu i rozważeniu czytań nadchodzącej niedzieli. Serdecznie zapraszamy.
 5. W środę, 4 grudnia, z okazji 24 rocznicy kanonizacji św. Eugeniusza de Mazenoda założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, o godz.17.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynno – błagalna w intencji całego Zgromadzenia oraz tworzących naszą Wspólnotę Misyjną.
 6. W czwartek – pierwszy miesiąca – o godz. 15.30 rozpocznie się spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium w salce parafialnej. Niezwykle potrzebna jest modlitwa Przyjaciół Seminarium i całej naszej parafii o nowe i święte powołania do kapłaństwa. W tej intencji będziemy modlić się w czwartek podczas Mszy świętej o godz. 17.00 i nabożeństwa po jej zakończeniu. Zachęcamy do wstępowania do Grona Przyjaciół Seminarium oraz do udziału w modlitwach pierwszoczwartkowych.
 7. Również w czwartek będziemy przeżywać dziesiąte, ostatnie spotkanie w ramach Rekolekcji Odnowy Wiary. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 17.00. Tematem tego wieczoru rekolekcyjnego będzie Z MARYJĄ W ŻYCIE W DUCHU ŚWIĘTYM. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 8. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Bogu za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta rozpocznie się rano o godz. 6.30. Popołudniu, zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Wtedy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta aż do Mszy św. o godz. 17.00. W Piaskach i w Podchojnach Msza św. i spowiedź rozpocznie się około godz. 18.00.
 9. Również w piątek, 6 grudnia, po Mszy świętej o godz. 17.00 spodziewamy się przybycia do naszej świątyni św. Mikołaja. Rodzice bądź dziadkowie, przez których dzieci zamawiały prezenty u św. Mikołaja, proszeni są o przyjście przed Mszą świętą do zakrystii.
 10. W sobotę – pierwszą miesiąca – kapłani pojadą w godzinach dopołudniowych z Komunią św. do chorych w naszej parafii. O godz. 16.30 rozpocznie się Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Zapraszamy do wspólnego odmówienia Różańca i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej sprawiedliwości Bożej za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. 
 11. W przyszłą niedzielę – 8 grudnia – przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 10.30 będzie poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom z kl. III, przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast Msza św. o godz. 12.00 będzie sprawowana w Godzinie Łaski dla świata. W jednym z objawień Maryja obiecała że, modlącym się w tej godzinie ześle niezliczone łaski dla ciała i duszy. Będą liczne nawrócenia. Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeśli dobrzy ludzie będą modlić się za swoich grzesznych braci. W tym dniu przypadają imieniny Siostry Przełożonej Wirginii. W naszych modlitwach polecajmy dobremu Bogu czcigodną Solenizantkę.  O godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Siostry Wirginii.
 12. Za tydzień, w II niedzielę Adwentu, już od wielu lat w kościołach całej Polski przeprowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszymi dobrowolnymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć polskie parafie na terenach dawnego Związku Radzieckiego.
 13. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie modlitewne Wspólnoty Misyjnej – Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 14. Za tydzień w poniedziałek, 9 grudnia w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. o uzdrowienie mocą Ducha Świętego z chorób duszy i ciała. Mszy św. o uzdrowienie będzie przewodniczył o. Pacyfik Iwaszko, franciszkanin z Pińczowa. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy o dary Ducha Świętego.
 15. Pan Organista w tym tygodniu zaniesie poświęcone opłatki mieszkańcom Kulczyzny, Ludwinowa, Łączyna Małego, Łaczyna Dużego i Diamentu. W zakrystii mogą nabyć opłatki ci, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
 16. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 17. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy, aby rozpoczynający się dziś Adwent był czasem radosnego umocnienia wiary w Tego, na którego czekamy w tajemnicy Bożego Narodzenia.