Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

8 grudnia 2019 r. - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 1. Dziś w całej Polsce po Mszach świętych zbierane są dobrowolne ofiary na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Również i my możemy pomóc naszym braciom i siostrom, żyjącym na wschód od polskiej granicy, składając do puszek nasz dar serca. Za wszystkie ofiary niech Bóg wynagrodzi. Dziękujemy Wspólnocie Misjonarzy Oblatów za pomoc w zbiórce ofiar.
 2. Zachęcamy do udziału w Roratach. Tę Mszę św. ku czci Matki Bożej sprawujemy rano po odśpiewaniu Godzinek o godz. 6.00 i po południu o 17.00. Znajdźmy czas dla Matki Bożej. Niech to będzie nasz dobry uczynek adwentowy.
 3. W poniedziałek o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. o uzdrowienie mocą Ducha Świętego z chorób duszy i ciała. Mszy św. o uzdrowienie będzie przewodniczył o. Pacyfik Iwaszko, franciszkanin z Pińczowa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o dary Ducha Świętego.
 4. W czwartek po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez Krąg Biblijny. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym uwielbieniu Jezusa Chrystusa i modlitwie o otwarcie naszych serc na Jego słowo.  
 5. W najbliższą sobotę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które będą trwać do wtorku włącznie. W ostatnim dniu rekolekcji skorzystamy ze spowiedzi świętej.
  W sobotę odbędą się Msze święte i spowiedź w ramach Rekolekcji Adwentowych w kaplicach w następującym porządku: Piaski – godz. 8.30; Podchojny – godz. 10.00; Podlaszcze – godz. 11.30; Węgleniec –  godz. 15.00.
  Rekolekcje Adwentowe w kościele parafialnym rozpoczną się w sobotę niedzielną Mszą św. o godz. 17.00.
 6. W niedzielę rekolekcyjną, w godz. 14.00 – 17.00, będziemy spowiadać chorych w ich domach, udzielając im Komunii świętej. Bardzo prosimy o zgłoszenie w zakrystii chorych, którzy nie opuszczają swoich domów. Jest to święty obowiązek zdrowych członków rodzin wobec chorych.
 7. W niedzielę o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. z udziałem kandydatów do Bierzmowania. Bardzo prosimy o udział w tym adwentowym spotkaniu również rodziców przygotowującej się młodzieży.
 8. Dla wszystkich rodzin w parafii wydrukowaliśmy program Rekolekcji Adwentowych. Prosimy o zabranie przy wyjściu z kościoła przygotowanego przez nas folderu, w którym znajdziemy godziny Mszy świętych i czas spowiedzi rekolekcyjnej.
 9. W zakrystii są przygotowane świąteczne świece Caritas na stół wigilijny. Zakupując taką świecę pomagamy najuboższym dzieciom w naszej diecezji. Potraktujmy to jako zaproszenie do stołu wigilijnego niespodziewanego gościa, który zapuka podczas Wigilii do naszego domu. Postawmy świecę Caritas na wolnym miejscu na stole wigilijnym.
 10. Pan Organista w tym tygodniu zaniesie poświęcone opłatki mieszkańcom  osiedla Górki Grabowskie, ul. Kilińskiego, Rakowskiej, Krzywej, Pińczowskiej, Zielonej, Jeżewskiego, Sadowej, Słonecznej, Walerona, Głowackiego, Sienkiewicza, Słowackiego, Mickiewicza, Krasińskiego, Żeromskiego, Kopernika, Konopnickiej, Murawca, Partyzantów. W zakrystii mogą nabyć opłatki ci, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
 11. Przy wyjściu z kościoła mamy do dyspozycji prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. W koszykach leży do zabrania biuletyn „Dzień Pański”.
 12. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy w tym tygodniu opieki Bożej za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Patronki Adwentu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem