Ogłoszenia parafialne

15 grudnia 2019 r. - III Niedziela Adwentu

 1. Z Bożą pomocą rozpoczęliśmy dziś Rekolekcje Adwentowe. Przez słuchanie słowa Bożego, spowiedź i Komunię Świętą chcemy przygotować się do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Jutro i we wtorek będziemy spotykać się na naukach rekolekcyjnych w następującym porządku:
  - o godz. 9.00, 11.00, 15.30 (Roraty z nauką dla dzieci) i 17.00. Zwróćmy uwagę, że w poniedziałek, i wtorek nie będzie Mszy św. porannej o godz. 6.30 i 7.00. Zapraszamy wszystkich na spotkania rekolekcyjne.
  Wtorek, ostatni dzień Rekolekcji, to czas pokuty i pojednania z Bogiem i ludźmi. Będziemy mieli okazję spowiedzi w trzech blokach czasowych:
  - od 8.00 – 10.00
  - od 10.30 – 12.00
  - od 15.00 – 18.00
 2. Korzystając ze spowiedzi przeżyjmy Mszę świętą, przyjmując Pana Jezusa w Eucharystii. Zróbmy wszystko, abyśmy przez udział w Rekolekcjach Adwentowych odnowili nasze życie duchowe i napełnieni Bogiem, mogli z czystym sercem wyciągnąć rękę z opłatkiem wigilijnym do naszych najbliższych. Ofiary złożone na tacę podczas spowiedzi we wtorek potraktujmy jako wyraz wdzięczności Księdzu Rekolekcjoniście za jego posługę dla nas.
 3. Przygotowaliśmy folder z programem Rekolekcji Adwentowych. Zabierzmy go ze sobą do domu, aby wiedzieć dokładnie o godzinach spotkań rekolekcyjnych.
 4. Dziś odwiedzimy chorych w domach w godz. od 14.00 do 17.00. Oczekujemy na zgłoszenie osób potrzebujących takiej posługi.
 5. Od 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Aż do Świąt Bożego Narodzenia będziemy ją odprawiać rano o godz. 6.00 i po niej ok. 6.20 Roraty. Po południu Nowennę do Dzieciątka Jezus będziemy rozpoczynać o godz. 16.45 i po niej ok. 17.00 będą Roraty, na których niech nie zabraknie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 6. W środę o godz. 17.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji naszych Ministrantów oraz ich Rodziców. Po Mszy św. Służba Ołtarza wraz z Rodzicami spotka się w salce parafialnej na opłatku świątecznym.
 7. W czwartek Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” zaprasza na modlitwę uwielbienia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie po Mszy św. o godzinie 17.00.
 8. W piątek o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. Po Mszy św. w ich intencji odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jednocześnie serdecznie dziękujemy za złożone w ostatnim czasie ofiary na Kościół: Dariusz Chudzik z Podlaszcza – 1000 zł, Sylwester Kot z Podlaszcza – 500 zł, trzy osoby z Podlaszcza – po 50 zł, pewna osoba z ul. Sadowej – 150 zł, pewna osoba z ul. Św. Barbary – 100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 9. Pan Organista w tym tygodniu zaniesie poświęcone opłatki mieszkańcom ul. Konopnickiej Sienkiewicza, Słowackiego, Mickiewicza, Krasińskiego, Partyzantów. W zakrystii mogą nabyć opłatki ci, którzy zwyczajowo odbierają je od Sióstr. Ofiary składane przy opłatkach są naszym podziękowaniem za całoroczną pracę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
 10. Są jeszcze do nabycia w zakrystii świece Caritas na stół wigilijny. Składając przy zakupie ofiarę, okażemy miłosierdzie biednym dzieciom na Święta Bożego Narodzenia.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Serdecznie polecamy tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i „Miłujcie się”. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
 12. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy owocnego przeżycia Rekolekcji Adwentowych. Niech Bóg umocni naszą wiarę, odnowi nadzieję – szczególnie w trudnych sytuacjach życiowych oraz pomnoży miłość, bez której nie ma pokoju i szczęścia.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem