Ogłoszenia parafialne

22 grudnia 2019 r. - IV Niedziela Adwentu

 1. Przeżywamy ostatnie dni Adwentu, czasu przygotowania do radosnego i pobożnego obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. W najbliższych dniach możemy jeszcze skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. W poniedziałek i wtorek podczas porannych Rorat od godz. 6.00 rozpocznie się spowiedź i będzie trwać do 7.30. Ponadto w poniedziałek będzie można skorzystać ze spowiedzi wieczorem od godz. 16.30 do 17.30.
 2. Od 16 grudnia wraz z Roratami odprawiamy w naszym kościele Nowennę do Dzieciątka Jezus – rano o godz. 6.00 i popołudniu o godz. 16.45. 
 3. We wtorek, w Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Wieczorem zasiądziemy do rodzinnej wieczerzy wigilijnej. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej. Potrawy winny być postne. Na stole stawiamy dodatkowe nakrycie, które przypominać będzie, że jesteśmy gotowi pomóc tym, którzy są biedni i samotni. Wieczerzę zaczynamy od znaku krzyża i zapalenia wigilijnej świecy. Następnie odczytujemy fragment z Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2, 1 – 7). Potem zaśpiewajmy kolędę „Wśród nocnej ciszy” i złóżmy sobie życzenia, łamiąc się poświęconym opłatkiem. O godz. 23.30 odprawimy ostatnią Nowennę do Dzieciątka Jezus, a o 24.00 zapraszamy na uroczystą Pasterkę.  Ofiary z Pasterki przeznaczone będą na potrzeby duszpasterstwa niepełnych rodzin. W kaplicach Pasterkę odprawimy o godz. 22.00.
 4. Dzięki harcerzom dotarło do nas światło betlejemskie. Możemy je zabrać do domu od  świecy ustawionej przed ołtarzem.
 5. Są jeszcze do nabycia w zakrystii świece Caritas na stół wigilijny. Składając przy zakupie ofiarę, okażemy miłosierdzie biednym dzieciom na Święta Bożego Narodzenia.
 6. W środę, w Uroczystość Bożego Narodzenia, podczas Mszy świętych – jak w każdą niedzielę –  powitamy Nowonarodzonego Pana w naszej świątyni, jak pasterze w Betlejem.
 7. W czwartek, w drugi dzień świętowania Narodzenia Pańskiego, w Święto  św. Szczepana, Pierwszego Męczennika będziemy się modlić za Katolicki Uniwersytet Lubelski i wesprzemy go ofiarami na tacę.
 8. W piątek przypada Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jest patronem Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego. W tym dniu polecimy naszego Pasterza Opatrzności Bożej. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 6.30. 7.00 i 17.00 pobłogosławimy wino, które będzie można skosztować z prośbą o zdrowie ciała i duszy.
 9. W sobotę będziemy obchodzić Święto Świętych Młodzianków, dzieci, które król Herod kazał zamordować, próbując zabić pośród nich także Jezusa.
 10. W przyszłą niedzielę  będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy św.  będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego prosimy, by w ten dzień małżonkowie przyszli wspólnie do kościoła i usiedli razem.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Serdecznie polecamy tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i „Miłujcie się”. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
 12. Na progu Bożego Narodzenia życzymy Wam, Drodzy Parafianie, pokoju serca, który od Boga pochodzi oraz ciepła rodzinnego i miłości prawdziwej przy wigilijnym stole!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem