Ogłoszenia parafialne

Niedziela Świętej Rodziny

29 grudnia 2019 r. - Niedziela Świętej Rodziny

 1. We wtorek przeżyjemy ostatni dzień Roku Pańskiego 2019. Podziękujemy za każdy dzień, który otrzymaliśmy od Bożej Opatrzności.  Po Mszy św. o godz. 17.00 odprawimy specjalne nabożeństwo przed Jezusem Chrystusem w Najświętszym Sakramencie z podziękowaniem za wszelkie dobro, otrzymane z Bożej łaski w kończącym się roku. Serdecznie zapraszamy na to liturgiczne zakończenie roku we wtorek na godz. 17.00.
 2. W środę – Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, a więc obowiązkowo w tym dniu uczestniczymy w Eucharystii. Msze święte 1 stycznia będą odprawione tak, jak w każdą niedzielę.
 3. W czwartek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. Wcześniej o godz. 15.30 spotkanie modlitewne Grona Przyjaciół Seminarium.
 4. W piątek – pierwszy miesiąca – zapraszamy do przyjęcia Komunii Św. wynagradzającej Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata. Od godz. 6.30 będzie możliwość spowiedzi świętej do godz. 7.30. Po południu zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o 15.00. Wtedy rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi świętej. O godz. 17.00 – Msza święta. W Piaskach i Podchojnach Msza św. około godz. 18.00.
 5. W sobotę o godz. 15.00 będzie spotkanie Apostolatu Maryjnego w salce parafialnej. Czciciele Matki Bożej zapraszają do dołączenia do ich grona.
  O godzinie 16.30 odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, wynagradzające sprawiedliwości Bożej za grzechy ludzi przeciwko Najświętszej Maryi Pannie.
 6. W styczniu do chorych pojedziemy po uzgodnieniu telefonicznym.
 7. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę pasterską, zwaną kolędą. Kapłani nawiedzą domy naszej parafii, zanosząc rodzinom Boże błogosławieństwo. Będzie to okazja do wspólnej rozmowy i modlitwy o Bożą opiekę nad domownikami w 2020 roku. Ofiary materialne złożone przy tej okazji na Kościół, przeznaczymy na budowę chodników na cmentarzu grzebalnym i remont salek parafialnych.

  Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:

  PONIEDZIAŁEK – 30.12.2019
  od godz. 9.00
  – Piaski Zawodzie (2 kapłanów)
  – Kopaniny (1 kapłan od Wolicy)
  – Kulczyzna (2 kapłanów)
  od godz. 15.00
  – ul. Sienkiewicza (3 kapłanów)
  – ul Mickiewicza (2 kapłanów)
  – ul Krasińskiego (1 kapłan zaczyna od pierwszego numeru)

  WTOREK – 31.12.2019
  od godz. 9.00
  – Piaski przy trasie
  * (1 kapłan – Piaski, lewa strona – zaczyna od Jędrzejowa)
  * (3 kapłanów, prawa strona Piasków wraz z ulicą Spacerową)
  – Borki i Wolica(2 kapłanów)
  *(pierwszy kapłan – Borki od p. Władysława Barylskiego)
  *(drugi kapłan – Wolica od p. Piotra Balińskiego)

  CZWARTEK – 02.01.2020
  od godz. 9.00
  – Podchojny od E7 do Cegły i Cegła (2 kapłanów)
  – Podchojny od E7 do Laskowa (2 kapłanów rozpocznie od E7, 2 kapłanów – od Laskowa)
  od godz. 15.00
  – ul. Słowackiego (2 kapłanów)
  – ul. Żeromskiego (2 kapłanów)
  – ul. Murawiec (1 kapłan)
  – ul. Doktora Sędka (1 kapłan)

  PIĄTEK – 03.01.2020
  od godz. 9.00
  – Łączy Duży (4 kapłanów)
  – Łączyn Mały(1 kapłan)
  – Ludwinów (1 kapłan)

  SOBOTA – 04.01.2020
  od godz. 9.00
  – Węgleniec (2 kapłanów)
  – Ignacówki (2 kapłanów)
  – Podlaszcze (1 kapłan)
  – Diament (1 kapłan)

  Plan wizyty duszpasterskiej jest również umieszczony na tablicy informacyjnej przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 8. Z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do soboty w godz. od 8.00 do 9.00 i bezpośrednio po Mszy św. wieczornej (czyli około 17.30).
 9. W niedzielę, 12 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 w Hali Legionów w Kielcach odbędzie się wspaniały koncert „Betlejem w Polsce”. Występują m.in. Arka Noego, Mieczysław Szcześniak, Natalia Niemen i wielu innych znanych artystów. Informacja o tym koncercie jest również na plakacie przed kościołem. Zapisy na wspólny wyjazd w zakrystii. 
 10. Dzieci, które uczestniczyły w Roratach prosimy, by w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 przyniosły podpisaną planszę z otrzymanymi naklejkami.
 11. Naszym Drogim Parafianom życzymy nieustannego trwania w radości Bożego Narodzenia, w bliskości z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem