Ogłoszenia parafialne

5 stycznia 2020 r. - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. W poniedziałek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze Święte będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę. Jest to także dzień pomocy kościołom misyjnym. Ofiara złożona na tacę będzie przeznaczona na misje. Na każdej Mszy Św. poświęcimy też kadzidło i kredę. Kadzidło spalimy na folii aluminiowej nad ogniem w naszych domach, na znak tego, aby nasze życie było miłe Bogu jak woń kadzidła. Kredą nanosimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu Kacpra, Melchiora i Baltazara, dodając cyfry Nowego Roku 2020. W ten sposób pokażemy, że i nasz dom oddał pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli zabrać ze sobą zestaw kadzidła i kredy, przygotowany dla każdej rodziny. Składane przy tym dobrowolne ofiary wesprą pracę misjonarzy z naszej diecezji. W święto Trzech Króli na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci przebrane za postacie związane z tradycją kolędniczą. Po Mszy św. w uroczystym orszaku przybędą do nas Trzej Królowie, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi w naszej parafialnej szopce i spotkać się z dziećmi.
 2. W czwartek po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez Krąg Biblijny. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym uwielbieniu Jezusa Chrystusa i modlitwie o otwarcie naszych serc na Jego słowo.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 dzieci z Przedszkola nr 3 przedstawią jasełka Bożonarodzeniowe w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.
 4. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:

  WTOREK – 07.01.2020
  od godz. 15.30
  – ul. Konopnickiej
  – ul. Dębowa
  – ul. Dygasińskiego

  ŚRODA – 08.01.2020
  od godz. 15.30
  – ul. Topolowa
  – ul. Klonowa i Lipowa
  – ul. Piłsudskiego 

  CZWARTEK – 09.01.2020
  od godz. 15.30
  – ul. Partyzantów

  PIĄTEK – 10.01.2020
  od godz. 15.30
  – ul. Głowackiego i Duh – Imbora 

  SOBOTA – 11.01.2020
  od godz. 9.00
  – ul. Jasionka i Wiejska

  PONIEDZIAŁEK – 13.01.2020
  od godz. 15.30
  – ul. 11 Listopada, Niemirskirgo, Okrzei, Krótka

  Plan wizyty duszpasterskiej jest również umieszczony na tablicy informacyjnej przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 5. W przyszłą niedzielę, 12 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 w Hali Legionów w Kielcach odbędzie się wspaniały koncert „Betlejem w Polsce”. Występują m.in. Arka Noego, Mieczysław Szcześniak, Natalia Niemen i wielu innych znanych artystów. Informacja o tym koncercie jest również na plakacie przed kościołem. Zapisy na wspólny wyjazd w zakrystii. 
 6. Serdecznie polecamy prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i „Miłujcie się”. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
 7. Naszym Drogim Parafianom w nadchodzącym nowym tygodniu życzymy obfitości łask Bożych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem