Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2020 r. - I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzięki Bożej łaskawości rozpoczęliśmy kolejny Wielki Post. Jest to szczególny czas, w którym poprzez modlitwę, post i pokutę pragniemy zbliżyć się do Boga. Mogą nam w tym pomóc tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Jeśli tylko pobożnie je odprawimy, uzyskamy odpust zupełny, który możemy ofiarować za jednego z naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy więc na Drogę Krzyżową:
  • czwartek godz. 16.00 – zapraszamy dzieci,
  • piątek godz. 16.00 – zapraszamy dorosłych,
  • piątek godz. 18.00 – zapraszamy młodzież.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w każdą niedzielę wielkopostną o godzinie 16.30.
 2. W kończącym się Tygodniu Modlitwy o Trzeźwość Narodu zachęcamy do podjęcia przynajmniej na czas Wielkiego Postu postanowienia powstrzymania się od picia alkoholu, by taką ofiarą wybłagać pogrążonym w nałogu alkoholowym łaskę życia w trzeźwości. Na stoliku przed amboną leży „Księga Wielkopostnej Abstynencji”. Zapiszmy w niej nasze postanowienia.
 3. Od najbliższej środy do piątku w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbędą się spotkania rekolekcyjne dla młodzieży szkół średnich i kl. VII i VIII szkół podstawowych naszego dekanatu. Tematem przewodnim będzie chrześcijańskie życie w wolności od alkoholu i narkotyków. Spotkania będą oparte na świadectwie zmiany życia znanego piosenkarza i mówcy motywacyjnego Arkadiusza Zboźnia (Arkadio). Dziękujemy Burmistrzowi naszego miasta Panu Marcinowi Piszczkowi za udostępnienie Centrum Kultury i wsparcie tego wydarzenia materialnie z funduszu przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii.
 4. W środę, 4 marca zapraszamy młodzież szkół średnich i uczniów szkół podstawowych do naszej świątyni na modlitwę uwielbienia o godz.18.00.
  Również Ojcowie Cystersi zapraszają na taką modlitwę uwielbienia Pana Boga w czwartek, 5 marca o godz. 18.00 w Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka.
 5. W czwartek – I miesiąca o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie modlitewne Grona Przyjaciół Seminarium. O godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. z intencją o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W tej intencji odprawimy też adorację Najświętszego Sakramentu po zakończeniu Mszy św.
 6. W piątek – I miesiąca zachęcamy do spowiedzi świętej i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od godz. 6.30 do 7.00. Po południu zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o 15.00, o godz. 16.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa, podczas której będziemy mogli skorzystać ze spowiedzi świętej, aby w czasie Mszy św. o godz. 17.00 móc przyjąć Komunię Świętą. Msza święta i spowiedź w kaplicach w Piaskach i Podchojnach około godz. 18.00.
 7. W sobotę – pierwszą miesiąca – kapłani pojadą w godzinach dopołudniowych z Komunią św. do chorych w naszej parafii. O godz. 16.30 rozpocznie się Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Zapraszamy do wspólnego odmówienia Różańca i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej sprawiedliwości Bożej za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 8. Spotkanie Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 15.00 w salce parafialnej.
 9. W czasie wichury z 23 na 24 lutego w Podchojnach wiatr zerwał dach na domu pani Beaty Jackowskiej. W przyszłą niedzielę, 8 marca po wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka dobrowolnych ofiar na pomoc tej rodzinie w odbudowie dachu. Przy wyjściu z kościoła kwestować będą mieszkańcy Podchojn. Składając dobrowolną ofiarę, okażmy chrześcijańską solidarność z poszkodowanymi. 
 10. W naszej wspólnocie parafialnej witamy serdecznie diakona Michała Segieta, który w czasie Wielkiego Postu będzie między nami odbywał praktykę duszpasterską. Diakona Michała, który pochodzi z parafii św. Małgorzaty w Moskorzewie, polecamy Opatrzności Trójcy Przenajświętszej.
 11. Serdecznie polecamy prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Miłujcie się!” i „Mały Gość Niedzielny dla dzieci”. W koszykach znajdziemy biuletyn „Dzień Pański”.
 12. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy opieki Bożej Opatrzności w nowym tygodniu i serca otwartego na łaski, jakich Pan Bóg zechce udzielić w tym szczególnym czasie Wielkiego Postu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem